Jak dostat zaseklý vrták ze zdi když páčení hrubou silou nestačí?

SDS vrták se vzpříčil v otvoru a nelze jej vytáhnout ani páčením… Vrtačka ho bohužel také neutáhne

Nejlepší odpověď
9 řemesel

Použijte sika-kleště.Buď přímo za stopku vrtáku,nebo za sklíčidlo vrtačky.Zároveń ale netlačit,naopak povytahovat.

Další odpovědi
Michal Kole

Levotočivý chod nepomáhá?

venkovan

Rozbourat zeď a vyndat vrták. V horším případě není od věci se snažit vrták šroubováním do leva a doprava, lehkým poklepáváním na něj ho ovolnit. uvolnit. Nicmémě pokud vrták byl páčen, tak bych si šel pro nový.
A příště lepší je vrtat posupně po menších kouskách.

budulínek

Nejprve bych zkusil s ním viklat neboli zkusit točit doprava, doleva, doprava atd. a přidat k tomu tah ven. Abych to mohl provádět, vyrobil bych si páku ze dvou pásků oceli, např. pásek s průřezem 30×8 mm, délky 300 mm (tj. návrh pro vrták průměru cca 10 mm).Pro větší vrták bych volil větší průřez i délku. Oba pásky položte na sebe a dvakrát provrtejte na jednom konci průměrem 10 nebo 10,2 mm a to cca 20 a 50 mm od kraje, potom jednou provrtejte na druhém konci cca 20 mm od kraje. Vezměte 3 šrouby a 3 matice M10 a spojte lehce ocelové pásky. Páku vložte koncem kde jsou 2 šrouby buď na stopku vrtáku (stopka nebo šroubovice je mezi šrouby vzdálenými 30 mm) nebo na konec šroubovice vrtáku. Utáhněte velmi silně tyto 2 šrouby. Třetí šroub na druhém konci utáhněte také, ale nemusíte tolik. Nyní máte možnost s vrtákem viklat tak dlouho dokud jej nedostanete ven.
Kdyby to nepomohlo, čemuž ani nevěřím, nutno udělat asi 25 mm vedle zaseklého vrtáku další díru stejné hloubky a postupně odsekávat do hloubky materiál mezi dírami.

Pavel Balek

Nakonec k uvolnění vrtáku z žulového kamene pomohlo navrtání slabším vrtákem dost blízko díry s tim zaseklým. Příspěvky mě k tomu inspirovaly. Díky