jawi2009

Jak dostat starou barvu ze starého kamenného schodiště?

Nejlepší odpověď
elkon

Drátěným kotoučem do flexy. A schody budou jako nové. Je to nejjednodušší a nejrychlejší. Mám s tím dobrou zkušenost.

Další odpovědi
aliendrone

Hmm, otázka podobná „Jak opravit rozbitý motor“?
Záleží na typu barvy. Např. syntetika/olejovka krásně povolí louhem, akryl lihem atd. atd. Metoda elkona je sice dobrá, ale PRACNÁ. A to i kdyby šlo jen o úsek na fotografii (protože musíš vzít všechny schody rovnoměrně celoplošně, aby měly jednotný odstín), za hodinku to NEDÁŠ, pokud to neodflákneš.) Jestli jde o pětipatrový starý barák z přelomu 19.-20. století (vysoká podlaží), tak si zarezervuj celý víkend. 😉

paul1

Kdysi býval odstraňovač starých nátěrů. Celkem dobře fungoval, ale nevím, či se ještě vyrábí.
Doplňuji:
Tak jsem ho našel:
https://www.bal­.cz/produkty/od­stranovac-starych-nateru-p-8214/

jawi2009

opálit to led lampou a poté kartáčem?

elkon

Zbytečná dřina a smrad. (let lampa, letovat, ne ledovat)