Jak donutit alkoholika, aby se šel léčit?

Jak donutit alkoholika, aby se šel léčit

Moje družka má problêm s alkoholem. Nevím, jak ji donutit, aby se sebou nëco dělala. Bohužel uz došlo i na násilí. Je šance, nebo ji mám opustit?

Nejlepší odpověď
Edison

Alkoholika nedonutíš. V podstatě žádného závislého člověka. Musí chtít sám a okolí mu může jen pomoci, především svou trpělivostí. Navíc nikdy to neudělá sám pro sebe. Jednou z možností je nařízené léčení soudem, ale to vidím spíše jako krajní možnost.

Další odpovědi
nyjono

Nelze ho donutit.
Alkoholik si myslí, že problém nemá.
Léčba nařízená mívá malý efekt.
Dotyčný si musí situaci uvědomit a sám chtít ji řešit. Protože je pak potřeba abstinovat do konce života.
Jestli to dokážeš, držím palce a rezejdi se.

marci1

Donutit nelze. Na někoho platí pohrozit tím, že pokud se nebude léčit, opustíš ho/ji. A pokud to nezabere, pak zbývá jen co nejrychleji se rozejít. Bohužel. ☹

yuko

Jeden slavny, byvaly alkoholik rekl:„To musi ten chlap, najit v sobe tu silu.“
Ale jde o ni, Tvou druzku a zalezi na tom, co je pro ni na prvnim miste.
Dat ji na vyber. Pokud si vybere sklenicku a ne leceni, tak si najdi jinou druzku.
A ona at se uchlasta k smrti. Komu neni rady, tomu neni pomoci. Musi sama chtit.
Nevazi si sveho zdravi, ani Tebe.
A nejsmutnejsi je, kdyz dite prijde ze skoly a najde mrtvou maminku v posteli.
Alkoholicku, ktera se udusila zvratky.