Avatar uživatele
olda12

Jak přimět alkoholika at se léčí?

Dneska jsem vezl taťku autem,byl u známýho připil se,jako každý den(stačí mu velmi málo)začal být agresivní řekl jsem že se musí léčit,že to dál nejde. On začal řvat zastav!zastav!nebo drž hubu,řekl jsem ještě něco a za jízdy otevřel dveře,dupl jsem na brzdy,vylezl,třískl dveřma a šel,tak jsem ujel 400metrů zastavil a zapálil cígo a čekal na něho..,došel řekl mě že už mě nikdy v životě nechce vidět(beru to s rezervou,někdy říká takovýhle věci) tak jsem jel pryč,ted jde pěšky má to cca 13km. Jak ho přimět vzdat se alkoholu?? Už mu z toho hrabe,schovávám mu vodky,nebo vylívám,ale to není řešení..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? iceT, barnajka, Hlada, suaeda, fcoop, anonym před 4659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Musí sám chcieť. Jedine vtedy môže a dokáže prestať.
Ak nechce, žiadne liečenie nepomôže, vráti sa späť k alkoholu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
AnnMary

O takových věcech s ním mluv jen když „je při sobě“. Musíš mu ukázat, že v tom není sám. Musíš mu pomoci a prožívat to s ním. Alkoholismus je nemoc, proto v tobě (ve vaší rodině) musí vidět podporu a cítit, že ho máte rádi ať už se děje cokoliv.

Potom mu třeba navrhni, že do léčebny s ním klidně půjdeš. (I když to otec zřejmě nepřizná – bude mít strach.)

Nemyslím si, že by hned po prvním rozhovoru s tebou, chtěl léčebnu navštívit. Dej tomu čas.

A když to ani po nějaké době bude odmítat, tka se zkus přimo spojit s nějakýn lékařem a řešit co s tím, on ti poradí.

Držím palce, jsi báječný syn.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Pokud on sám neuzná,že má problém s pitím,tak ho nikdo a nic nedokáže přesvědčit,aby se léčit šel.Boj alkoholika s alkoholem je potom běh na dlouhou trať,je potřeba podpora rodiny a ne vždy se podaří vyhrát…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Upřímně vás lituji a cítím s vámi. Bohužel neexistuje žádná možnost, jak alkoholika vyléčit, pokud si svou nemoc neuvědomí a nebude se chtít sám závistlosti zbavit. Nepomáhá ani nařízená ústavní léčba. Pokuste se najít nějakou AT poradnu, kde vám řeknou, jaké jsou možnosti co dělat ve vašem případě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

To je slušně řečeno v hajzlu.Nedonutíš ho.
Nebo ano,silou,ale to k ničemu není.

Je to klišé,ale musí chtít sám.Nikdo,kromě něj samotného mu nepomůže.Aby začal chtít přestat pít,musí ho někdo,nebo něco popostrčit.

Jedinej,kdo by možná pomohl je profík.
Zkus zavolat k Apolináři,oni tě neodzívnou.

Pokud nebydlíš v Praze,dají ti kontakt na někoho pro tebe dostupného.

Hodně štěstí,budete ho potřebovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Všechno hlavní už tu bylo řečeno, nebudu se opakovat. Ale napadlo mě jedno: shodou okolností je to pár dní, co jsem na netu narazila na rozhovor s Karlem Nešporem. Ten článek mě zaujal – ono pan Nešpor možná na první pohled působí…no..eh­m..zvláštně :) Ale v hlavě to má evidentně srovnaný a evidentně to, co dělá, dělá dobře. Zkus mu napsat e-mail, tím nemůžeš nic zkazit. Nejhorší, co se může stát je, že ti vůbec neodpoví, protože nebude mít čas. Ale proč to nezkusit? Co jsem tak koukala, zdá se, že s veřejností podle svých možností komunikuje – takže šanci určitě máš.

A rozhodně mrkni na jeho web – má tam spoustu svých brožurek ke stažení, třeba užitečnou radu najdeš už tam.
Určitě ti držím palce, ať to dobře dopadne. Vám oběma!!! Připravte se na to, že to bude běh na dlouhou trať, ale kde je vůle, tam je i výsledek. Tak ještě jednou hodně štěstí!

Tady jsou konkrétně ty příručky:
http://www.drnes­por.eu/addictcz­.html

Tady pan doktor doporučuje užitečný kontakty:
http://www.drnes­por.eu/linkcz­.html

Zdroj: http://www.drnes­por.eu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Poskytnu ti negativní zkušenost – moje kamarádka, internistka s červeným diplomem, máma předškoláka,po čtyřicítce, a alkoholička. Se svou lékařkou, její spolužačkou jsme se stavěly na hlavu – nejsou páky jak donutit NEMOCNÉHO se jít léčit. Dnes po úrazu hlavy a několika operacích mozku je ležák – rozuměla i astrologii a říkala mi, že má ve hvězdách, že špatně skončí na nějakou závislost.Dnes jí občas přeskakuje, občas vnímá…co dodat…možná by si přála upadnout „líp“ a mít už to za sebou…taky pívala vodku…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MrGandy

Musí se to chít řešit a zůstat v tom ústavu zůstat aspoň ten měsíc, což je skoro maximum. Většinou to není v nemocnici, ale někde dál …tak to máme i u nás. Ale jak bylo psáno, musí chtít…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

To není řešení,skuste najít společnou řeč,trošku psychologie,ať se zamyslí nad sebou,má možnost něco udělat ale musí chtít sám,mám to v rodině,vím je to těžké buď bude spolupracovat,skus být vážný a neustupný.držím pěsti.nevzdávej to.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
romann5

Správně jsi to udělal že jsi odjel 400m ale pak jsi měl dát zpátečku a srazit ho žádný alkoholik se nikdy nevyléčí jen čeká na příležitost

před 3716 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek