Zajímavosti

Jak docílit, aby kouř šel směrem dolů?

Jde o kouřový vodopád, tkzv tekoucí dým

Odpovědi
elkon

Stačí si to koupit.https://www­.darkovnicka.cz/kou­rove-vodopady-tekouci-dym

led

tečúci dym, správnejšie plazivý dym je „studené vyparovanie“ napríklad rozpúšťanie ľadu, alebo špeciálnej kvapaliny, pomocou tepla (pre zrýchlené vyparovanie) a pod tlakom (ventilátor) usmernený do požadovaného priestoru. Známy je napríklad z produkcie hudobných koncertov, divadiel a filmov na vytváranie hmly, či tajomnosti…
Pokiaľ chcete aby dym z cigarety klesal, aspoň dočasne, musíte ho nasmerovať buď rukou, alebo vreckovým ventilátorom.
ukážka „dymostroj na "olejovú“ kvapalinu" https://www.go­ogle.com/aclk?sa=L&a­i=DChcSEwi2ooz­hqtqCAxXsOQYAH­SdBBnEYABAGGgJ3cw&a­se=2&gclid=EA­IaIQobChMItqKM4a­raggMV7DkGAB0nQ­QZxEAYYAiABEg­J6svD_BwE&sig=A­OD64_1jRCI-5JeXqJB_yiZMFYN­SDlOGiQ&ctype=5&q=&nis=­4&ved=2ahUKEw­jbq4XhqtqCAxXSnP0HHRwHAR­QQ9aACKAB6BAg­BEBk&adurl=

aliendrone

Pokud jde o tzv. „tekoucí dým“, tak NIJAK, není to potřeba. Ono mu to jde jaxi „samo od sebe“, ale nechci tě zatěžovat fyzikou pro základní školy (hustota, Archimedův zákon apod. TAJEMSTVÍ) . 😉