Nicoll123

Jak dobře využít PET lahve?

Ráda něco tvořím takže co se dá vyrobit z Pet lahví??Děkuji :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

http://www.bles­k.cz/diskuse/320780

😁 Žabky podle Ládi Hrušky:-DDD

Já tím plaším krtky:-))
Doplňuji:
Na internetu se dá najít spousty návodů na různé výrobky http://www.hot­mode.cz/super-vyrobky-z-pet-lahvi.aspx

Další odpovědi
suaeda

Dříve se z nich dělaly foliovníky, které ale moc nevydržely. Hodně lidí má na zahrádkách z petek vyrobené takové větrníky. Nevím zda to je jen na ozdobu, nebo to má plašit ptáky. Také si z nich šikovní kutilové dělali odpadní potrubí na svých zahrádkách. Další inspirace např. zde:
https://www.go­ogle.cz/search?q=v%C3%BD­roba+z+pet+lah­v%C3%AD&safe=of­f&client=fire­fox-a&hs=JXw&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&channel=sb&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=WDDNU7e-A6nZ4QTEhIGIC­Q&ved=0CCAQsAQ&biw=1508­&bih=902

Jsou i firmy, které je nadrtí, roztaví a po přidání barvy z nich dělají lavičky, ploty, nebo zatravňovací tvárnice.
Nejlepší varianta je to co zavedli v Německu. Obchodní organizace je zálohují a vykupují zpět. To by zmizelo svinčíku z naší přírody.

Fyzik

Viděl jsem nějaké ruské video, jak se z něj dá dělat pevné lanko. Základem je ostří z lámacího nože. Za lanko se táhne a lahev se odvíjí. Po nějaké optimalizaci se dá udělat přesně široké lanko, které je ohromně pevné a navíc PET má tu vlastnost, že se při zahřátí smršťuje, tak po vyfénování se stáhne tak, že už nepovolí – aplikací je bezpočet! Z jedné lahve takto vzniklo asi 50 m lana.

marci1

Co takhle loď ? 🙂
http://www.ex­tra.cz/co-delat-o-destivem-vikendu-sestavte-si-lodku-z-pet-lahvi-jako-tenhle-pan

anonym

Vlákna – z vláken oblečení, boty,… Šperky, košíky, tašky, hry (hlavolamy, šachy,…), sponky, igelity, rakety (vodní/… – většinou princip přetlakování a rychlého uražení víka – lze zlepšit tryskou), kryty (mobily, brýle,…), záclony, brýle, svítilny, lampy, rakety/pálky do her, kola (trakař, kolečko,…), ozdoby (do auta, domu, zahrady,…), tyčky (na umístění označení, ping-pong,…), povlečení/peřiny (rozdrtit a naplnit tím polštáře/…), plyšové hračky (opět jako výplň, či oči/…), trychtýře pro zvířata (aby se nemohli olizovat/…), značkovače (zvěře, území,…), ploty, zateplení, lakování (rozdrtit a hodit do vodního roztoku – ultrazvukem se lak rovnoměrně nanese na povrch – dle intenzity zvuku úměrnou silou), francovka, umění (sochy,…), malování (koláže, štětce, palety,…), toalety (sedátka, držátka – ta vlastně kamkoliv,…), koupelny, židle a další nábytek, zbraně (střelné – ty se dají udělat i z novin, takže z PETky není problém; jako kulky, jako tlumiče,…), drogy, luky/kuše/…, šípy, pláštěnky, další láhve, fotografie/fo­toaparáty, léky → vážně musím vypisovat vše? :) (Vše zmíněné skutečně vyrobit lze – a internet je toho plný!)

STUDENTKAEVA

Smeták najdi si ho v archivu polopatě!

Poklička

Třeba takle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=rWgCQgzJO­U4

SuzanKa

Dobrý den holky, za mě doporučím https://www.plas­tozrout.cz/. Zkuste se podívat. Nevím, odkud jste, ale tam víčka na výkup vozíme my a zatím jsme moc spokojeni.

Pajka.111

Osobně teda musím říct, že ten https://www.plas­tozrout.cz/ je nejlepší volba. Jako my jsme byli doma jednu dobu zavalení jak blázen. Děti je měly do školy, pak najednou sbírka skoncila a co s nima, ze…?

Sonka Pop

Tak my odpad třídíme poctivě, ale je pravda, že jsem pak nepátrala, co s ním pak se děje. No, každopádně, co se týká víček z PET lahví, tak my separujeme ještě zvlášt. A ty teda dáváme do firmy plastozrout, díky které pak najdou další využití. Tak u tohoto vím, co se s odpadem děje.

zzzzz

Suaedo i Chorvatsko je má zálohované:-))