Nikkol

Co všechno se dříve vykupovalo?

Jezdilo auto s megafonem a z něj hlásal hlas : peří, kůže (kosti?), a co ještě? Nemůžu o tom na internetu bohužel nic najít..

Nejlepší odpověď
briketka10

Papír a ve velkém, ale auto s megafonem to nehlásálo
muselo se s tím sběrem do sběrny a ještě ho vytřídit 😁

Další odpovědi
anonym

kůže, peří/ nůžky, nože brousím. dneska dávají za králičí kůži méně než tenkrát. ve výkupu druhotných surovin vykupovali železo, papír, sklo. vykupovaly se byliny (květy, listí břízy atd), plody (jablka na mošt).

lexx

taky u hajného vykupovali kaštany, žaludy coby krmivo pro lesní zvířátka na zimu, léčivé byliny i houby, všelicos…jo šneky na vývoz do ciziny kde je sežrali ale to se mně nelíbilo, staré televizory na díly a při koupi nového Vám odepsali dvě-čtyři stovky z ceny…prostě se lépe hospodařilo a méně plejtvalo

Mc Merkurion

…a ono už přestalo jezdit? u nás jezdí furt…

anonym

Auto jezdívalo po menších městech a vesměs vykupovali kožky, rouna a peří. Jinak byly sběrné suroviny, kde se vykupoval železný šrot, barevné kovy, papír, sklo a svého času i hadry. Když se obešli starší lidi a poprosil jsem je o možnost odvozu zdarma na vlastní náklady (dvojkolák, kárka, sáňky), tak bylo na zmrzlinu, sodovku i na kino. Ježíši, to byl život, jo a do školy se nosily květy hluchavek, plody šípků…

dudu

Třešně, švestky, rybíz, angrešt, jablka, šípky, vajíčka, sádlo, krupony.....