Fugitive

Jak dobře se dá ochočit tarantule nebo sklípkan?

Dobrý den chci si pořídit pavouka a chtěl bych vědět jak ho ochočit a co všechno se ho dá naučit?!?!

Nejlepší odpověď
Drap

Ochočit se nedá. Na některé věci si může pouze zvyknout.

Další odpovědi
gecco

Nedá se ochočit a nedá se nic naučit…
😉
Ale může si třeba navyknout na to, že ji budeš brát do ruky.
Doporučuju, abys začal nějakým méně agresivním druhem, vhodné jsou třeba Brachypelmy (Auratum, Smithi…).
Akorát si dej pozor – spousta druhů je na CITESu a jejich chov a obchod s nimi podléhá omezením.

bolak

Těžko. S pavoukama to bude podobný jako s kobylkama, já kdysi jednu měl a zvládla akorát povel „sedni“, a to jsem jí ještě musel utrhat nožičky.