MonkeyKing

Kolik slov by měl mít text na 10 až 12 min. mluvení?

jak dlouhý by měl být text, abych mluvil plynule 10 až 12 min?

Nejlepší odpověď
Drap

To si lehce vyzkoušíš. Vezmi knihu, nebo noviny, čti a sleduj čas. Každý mluví jinak rychle. Když bych ti napsal 2 strany A4, tak stejně nebudeš vědět jak velké písmo bylo použito, jaké okraje atd.

Další odpovědi
SickBreed

Jo vyzkoušej si to a počítej s nějakou odchchylkou v rychlosti, pokud nejsi zkušený řečník. Lidé mají při porjevu na živo sklony mluvit rychleji, protože mají podvědomě snahu dokončit projev co nejdříve.