Usoman

Jak dlouhou zimu by teoreticky mohly rostliny vydržet?

Zcela hypoteticky.

Kupříkladu rostliny u nás v ČR. Rostliny by se stačily připravit na zimu jak to obvykle dělávají a pak by začala zima, ovšem tato by nikdy nekončila. Jak dlouho by rostliny vydržely?

Odpovědi
dudu

Špatně položená otázka. Podstatnou roli zde představuje nejen teplota, ale též poměr dne a noci. A pak, v době vegetačního klidu rostliny nejvíce trpí suchem.
Souhrn těchto faktorů tudíž odhad velmi komplikuje. Kromě toho kulturní
/vyšlechtěné/ rostliny často mají, na rozdíl od přirozené vegetace velmi rozdílnou vitalitu.