Bronzový

Jak dlouho vydrží uvařená vejce natvrdo.

Jak dlouho můžeme nechat velikonoční vejce obarvená,v pokojové teplotě,aby se ještě potom dala konzumovat? Děkuji
Doplňuji:
No jo,ale ty vejce nemůžou být v lednici,protože budou jako velikonoční výzdoba v košících v domově důchodců na stolech,a pak by se měly jíst.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na výzdobu by se měly použít vece ozdobná -výdumky a jiné - pokud vejce uvaříte a nazdobíte - necháte na stole ,měly by se sníst druhý den .Vejce sama o sobě jsou dost těžko stravitelná tak bych je starouškům déle nedávala.
to jen můj názor.

Další odpovědi:

Vyřešila bych to několika kraslicemi do ošatek a vejce nechala na jedné - dvou mísách a použila bych je ještě týž den. Případně je uložila do chladu (spíž, chladnička). Rozhodně bych je zbytečně nenechávala při pokojové teplotě, a když už ano, tak bych je potom nekonzumovala a ani nikomu jinému je k jídlu nepodala.

Zlatý

Řekl bych tak 3 dny, záleží na teplotě. V ledničce podstatě víc.
Je to ale pouze zkušenost, co si ještě pamatuji, nikde jsem nehledal :-D
Doplňuji:
V ledničce 10 , díval jsem se na net. Raději tedy použij lednici a venku je nenechávej.

Bronzový

Sašo

Je-li dostatečně provařené vejce skladováno při teplotě 5 až 10 °C, je bez problémů použitelné zhruba deset dní, vařená vejce jsou potravinou určenou k přímé spotřebě, jejíž obal (skořápka) je částečně prostupný pro různé nežádoucí mikroorganismy či plísně, které mohou při nevhodném uložení nepříznivě ovlivnit jejich zdravotní nezávadnost a zkrátit dobu minimální trvanlivosti. Vždy tedy pozor například na pokojovou teplotu

Stříbrný

Já je jím i druhý den, když v pokoji není přetopeno, pak jídlo "zraje", ale do druhého dne by to nemělo mít žádné škodlivé účinky. Když někdo bude chtít "nechat" do třetího dne, schovej vejce do lednice a pak třeba krátce zahřej v mikrovlnce, ale čtvrtý den bych je už nejedla...

Diskuze k otázce

Pokročilý

Led_

Ako píše ocko - na výzdobu použite kraslice,
varené vajcia môžu byť na stole len krátkodobo, nezabúdajte, že dôchodcovia nemajú trénované žalúdky (ako "partizáni z Bolívijských hôr", že zjedia všetko), ale už upotrebované a náchylné na všetko nepriaznivo reagovať.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.