Jak dlouho trvá semestr na vysoké škole?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Každá vysoká škola to má trochu jinak, některá začíná už druhý týden v září, jiná třeba o dva týdny později, v jinou dobu jsou i zápočty a zkoušky, ale jak píše Annas, dá se říct, že trvá půl rok. Lze ztotožnit s pololetím na střední a základce.

Zimní semestr zpravidla trvá od září do ledna/února (se zkouškovým), letní semestr – únor-srpen (se zkouškovým).

Další odpovědi
annas

Semestr – je základní jednotkou výuky na VŠ – je to „půlrok“. Na konci semestru probíhají zkoušky a zápočty.

člověk

jak kde a kdy,v Plzni to bylo kratší
a za socializmu semestr trval někdy jen měsíc,někteří JuDři to zvládali i za týden
a znám pár takzvaných ING.kteří střední udělali za týden a jak se vrátili z Moskvy po půl roce dostali Ing.
vy je také znáte v politice je jich několik

mj81

No a teď k věci. Každá škola to může mít trošku jinak, ale vlastní výuka trvá tak 12–13 týdnů, po ní následuje 5 týdnů zkouškového období (to už není semestr, to je něco jiného).