Pokročilý

jak dlouho se pečou kuřecí prsa a na kolik stupňů?

Odpovědi:

Stříbrný

Manželka říkala, že otázka je špatně položená.Jinou dobu se pečou (smaží) na pánvičce, jinou dobu se pečou v elektrické troubě (tam asi jako kuře, 1,5 hodiny na 200 stupních, ale zase..jak která hospodyně to chce mít propečené) a jinou dobu v plynové troubě (s tou nemáme zkušenosti).

Zlatý

Kuřecí prsa je dobré upéct v troubě, asi 1,5 hodiny, asi 170-200 stupňů. Doplním jen, že výborné je položit je do brutvany nebo kastrolu na kysané zelí, které posypeme nakrájenou cibulí a jablkem na čtvrtky a zelí pokmínujeme. Zelí krásně nasákne šťávu z kuřete a zelí i kuře (není vysušené) je boží.:-)

Stříbrný

Pokud je děláš slabé naklepané a obalené ve strouhance.Pečeš , tak dlouho v tuku než zezlátnou. Pokud pečeš čtvrtky tak asi hodinu na 200 °C a podlévat a přelévat šťávou.Chce to občas otočit vidličkou a zjistíš zda je měkké.Celé kuře zrovna tak. napřed jej pečeš v poloze na zádech a dusíš v pod dušákem nebo poklicí, pokud nemáš stačí alobal..V druhé polovině pečení otočíš na záda a trochu zvýšíš teplotu aby zezátlo Také cc 1 hodinu 30 min na 180°C 30 mim na 200°C. Podlévat vývarem, nebo horkou vodou aby se nepřesušilo. Hlídat. Můj tata u toho tu poslední půl hodinu, seděl u trouby a hlídal.Když jsem mněl malé děti každá holka chtěla "nohu." Když se začala prodávat dělená drůbež přikoupil jsem navíc 4 stehna. Upekl ale dětem se to nezdálo. Táto co tu pečeš za potvoru z 6 nohama. Dlouho jsem jim to musel vysvětlovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.