Oliku141

Jak dlouho roste houba (hřib)?

Kolik dní (nebo hodin) roste hřib do největší výšky?

Nejlepší odpověď
www

Pokud máš na mysli pouze tu část houby nad zemí, jinak plodnici, roste zhruba 10 dnů.
Jenže záleží na podmínkách (vlhkost a teplota vzduchu i půdy). Rozhodně ale nevyroste za několik hodin, jak se často tvrdí.
Zkušenost i studium.
Doplňuji:
Uvedené se týká ale pouze většiny sbíraných druhů (např. hřibovité), plodnice jiných hub (choroš ap.) rostou i několik let. Třeba ale hnojník zase během 1–2 dnů vyroste a odumře. 😉

Další odpovědi
mosoj

Prosím o sdělení teploty , vlhkosti vzduchu a země. Pokud myslíš i s podhoubím tak dlouho.

marci1

8–16 dnů.
http://naradni­ci.sweb.cz/Te­orie/rust.html