Meggie2

Jak dlouho po porodu mohu být znovu těhotná?

Odpovědi
elkon

Rozumný člověk se zeptá svého gynekologa a ne někde na obyčejném, anonymním webu.

Kelt

Jsou případy, kdy žena otěhotněla v průběhu těhotenství.

da ny

Lékaři doporučují počkat mezi dvěma těhotenstvími 18 až 24 měsíců. Nová studie říká, že početí dříve než rok po porodu přináší rizika pro matku i dítě. Při brzkém otěhotnění se nebezpečí předčasného porodu zvyšuje o 60 procent
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/kdy-mit-druhe-dite-mezi-tehotenstvimi-by-mel-uplynout-rok-jinak-jde-o-riziko-59398

Kojíte-li částečně, můžete počít dalšího potomka již šest týdnů po porodu, při plném kojení za deset až dvanáct týdnů
• Znovu nastartování hormonálních funkcí a obnova cyklu je velmi individuální záležitost.
https://www.nu­triklub.cz/cla­nek/otehotneni-po-porodu-a-behem-kojeni

Pepa25

Hned při prvním cyklu, což je individuální, ale často hned po šestinedělí.

P.S. na konkrétní zkušenosti s obnovením cyklu po porodu doporučuju spíš web emimino.cz a tamní diskusní fórum

Janillka

Dobrý den,

záleží, jak je otázka myšlena. Ptáte se na to, co je zdravé nebo fyziologicky možné?

Zdravé je nechat tělo zotavit a počkat minimálně 12 / idélně 16+/ měsíčů.

Fyziologicky možné je otěhonět už v šestinedělí. Jestli by vám to ale někdo doporučil si nemyslím.

Jitka z ProDetiCoko­liv.cz