Vendi

Jak dlouho člověk vydrží bez spánku?

Ráda bych se zeptala jak dlouho člověk vydrží bez spánku?

Odpovědi
blesk26

Co se týká vědecky potvrzených experimentů, drží rekord sedmnáctiletý středoškolský student, který v roce 1965 vydržel nespat 264 hodin (přibližně jedenáct dní). Průměrní respondenti sledovaní ve vědeckých experimentech však vydrží bez spánku osm až deset dnů. Jde přitom o osoby, které nemají žádné závažné tělesné, neurologické či psychické problémy.

Odkaz na článek na toto téma najdete ve zdroji.

Zdroj: http://zdravi­.idnes.cz/extrem-co-vsechno-prezije-clovek-d4q-/zdravi.asp?c=A080811_­112334_zdravi_bad