Awe

Jak dlouho je možné vydržet bez spánku?

Ahoj…je nějaká studie jak dlouho člověk vydrží bez spánku aniž by ho postihla „degenerace“ mozku?Jak dlouho můžu bezpečně nespat aniž bych v práci zkolaboval?Mo­mentálně jsem od páteční 5 hodiny odpoledne nespal.Chodím do práce každý den a je mi super (kromě občasné vlny únavy,která za hodinu zmzí).Usnout mi nejde,jelikož mám hlavu plnou různých myšlenek,buďto ve volném čase pracuji na různých projektech nebo jdu na pivo,ale ani alkohol ve velkém množství mě neunaví dostatečně na to, abych usnul.Také by mě zajímalo čím může být způsobený tento jev?Nemám žádné problémy v práci ani soukromém životě… Je mi prostě fajn a je to jedna velká jízda.

PS:žádné drogy jsem neměl ani teď ani jindy v minulosti,krom cigaret a alkoholu

Odpovědi
led

Túto otázku zodpovedalo už viac než 5 strán odkazov
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vydr%C5%BE­e%20bez%20sp%C3%A1nku
Zdravý človek dokáže vydržať aj 5dní bez spánku v akejsi eufórii, pri riešení problému, dostáva sa do akéhosi „božieho tvorčieho transu“. Prečo som to nazvala takto? Podľa Biblie Boh tvoril Svet za 6 dní bez oddych, odpočíval až 7.deň
Takže odpoveď na vašu otázku „Jak dlouho je možné vydržet bez spánku?“ – Vo vyhrotených situáciách dokáže vydržať bez spánku 5–6 dní (z mojej praxe), ale v médiách a odbornej literatúre boli zverejnené príbehy ľudí nespiacich niekoľko rok (zo zdravotných dôvodov)

ponovotny

je to dost individuální, takže se nedá říct počet dnů. Pokud je pravdou, že si na nespaní nic neordinujete, tak můžete čekat, že v určitou chvíli vás mozek prostě vypne a vy usnete „kdekoli“ ať chcete nebo ne. Pokud by vás někdo, nebo něco budilo tak po nějakých deseti, čtrnácti, možná malinko víc dnech zemřete na „vysílení“ , tedy nebudete degenerovat.

Orange

Prý je to možné až 8 dní, aniž bys měl nějaké trvalé následky. Tento údaj ale může ovlivnit také množství stresu či třeba alkohol. Každopádně já bych to moc neriskoval.

Děda Louda

Do prvního usnutí.

klob1

Nevím,já to vydržel 3 dny..jinak bylo dobré,kdysi jsem měl od Indiánů Guaranové lístky.
Noční svit a záři,je nutné mít,aby se tělo regenerovalo.Lidské tělo je přizpůsobené od přírody všech tvorům,že v noci se má spát.A svitem regenerovat.Také i v zimním období je delší noc a v létě kratší.Správě by měl být spánek tak dlouhý jaká je noc.Pak je i menší pravděpodobnost onemocnění a tělo si lépe poradí.