Avatar uživatele
bolak

Jak daleko vidí šnek, těma svejma tykadýlkama?

Když leze po cestě, ví vůbec kam leze, nebo prostě jenom leze?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, beer, briketka10, anonym, šmoulacamp před 3974 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

„Plži mají oko různě složité stavby – od nejjednodušších až po oční váčky s čočkou a sklivcem, uložené v hlavové části na konci tykadel 2. páru nebo u jeho báze“
http://new.gvn­.cz/files/M__kk__L­_i.pdf
Hlemýžď zahradní a podobně i ostatní suchozemští stopkoocí tedy vidí a to velmi dobře. Právě proto má oči na těch vyšších tykadlech, musí mít přehled ))
http://www.mar­tanci.cz/Cz/Mar­tanske-novinky/Clanek/167-hlemyzd-zahradni
Bohužel, víc jsem nenašel a v knihovně se mně hledat taky nechce.

Doplňuji:
Tedy ví kam leze, v noci se však řídí zejména čichovým orgánem na kratších stopkách.

Zdroj: Studium

Upravil/a: beer

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Má velmi slabý zrak, nečekejte, že uvidí dobře a daleko. Rozlišuje jen světlá a tmavá místa.
Viz :http://www.ap­plesnail.net/con­tent/multi_lan­guages/slovak­.htm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

beer: tak alespoň jako orientačně to střel, jednotky, desítky cm? metry nebo dokonce desítky metrů? kdo jinej mi to poví, když ne ty? já je vždycky ráno zvedám z cesty, s přivřeným okem měřím podle směru slizu, kam maj asi namířeno a tam je pokládám abych jim ušetřil čas, když sou tak zatraceně pomalý, ale kdo ví jestli oni sami vůbec věděj kam vůbec lezou a proč tam lezou..

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Tak teď sis kemo u Bejráka (Beer) šplhnul, ten pré klidně nechá kamoša zastavit auto, vyleze ven a odklízí na silnici šneky, aby je něco nepřejelo 😁 ! Ale pššt..

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nejhorší pocit pro mě byl, když nějaké bábě, která se dala na chov šneků (kdysi to byla móda a naděje na „zbohatnutí“) tisíce šneků uteklo na dostihovou dráhu. Kluci, co vyrazili s prvním lotem na tréning popadali s koní, koně tancovali v těch šnecích a pořád slyším to křup, křup, křup…

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Nerad v těchto věcech střílím a stačí mně, když se vobčas z blbosti seknu. Eeeeště, že sem nechodí žádné z méch známéch – to by byl haštec ))

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Řekl bych, že světlo/stín snad i na desítky metrů, předměty do několika metrů. Bacha – pouze soukromý odhad+jakési pozorování ))

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

já si myslím, že příroda je natolik moudrá, že hlemýždě nevybavila ostřížím zrakem. Nesviští tak rychle aby do něčeho nabourali, ne?

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Tak bysme mohli udělat třeba nějakej hokus pokus né? Má hlemýžď nějakýho přirozenýho nepřítele? Že bych mu ho postupně přibližoval, zkracoval vzdálenost mezi nimi vždy o 1/3, a ve chvíli kdy by se hlemýžď schoval do domečku by bylo vyhráno..

před 3974 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek