hanna4

Jak člověk ztrarí pamět?

Zajímalo by mě jak člověk dostane dlouhodobou a krátkodobou ztrátu paměti.

Nejlepší odpověď
marci1

Může to být z velmi různých příčin : Úrazy –Akutní stresová reakce- Návykové látky – Léky -Elektrický proud -Neurodegenerativní procesy- Mozkové infekce
Hypoglykémie – Mozkové mrtvice ap.
Podrobněji ve zdroji:
http://www.ste­fajir.cz/?q=ztra­ta-pameti

Další odpovědi
dr.luha

Jde to snadno. Stačí konzumovat aspartam (limonády, sladkosti a pseudocukrovinky ap.) a hliníkové soli – např. veškeré sladké či slané pečivo s prodlouženou trvanlivostí (3 dny nebo více). Při troše „štěstí“ si můžete vypěstovat i Alzíka.

da ny

„Nejvýraznějším prvkem ztráty krátkodobé paměti jeneschopnost učit se nový materiál .“
http://cs.wine­sino.com/condi­tions-treatments/ne­urological-disorders/1010005534­.html
K problémům s krátkodobou pamětí přispívá nedostatek vit B1.
Tím trpí snadno a často ti, kteří pijí pravidelně kávu…
B1 se pak přidává ráno se snídaní (Bkomplex nestačí).