Pokročilý

Jak čištění provést?

a notebook vypne zřejmě z důvodů přehřátí-zdůrazňuji, že jen "občas"! Předpokládám, že je nutné větrák vyčistit, ovšem je pravděpodobně nutné vyčištění po odkrytí víka, poněvadž vysavačem jsem úkon provedl. Je možné úkon provést svépomoci nebo je nutná profesionální oprava. Pokud mohu odkrýt víko sám, můžete poradit jak čištění provést?
Doplňuji:
notebook jsem koupil již starší...UMAX VisionBook 3000CX...tedy mimo záruku. Při odkrytí bych větrák nepoškodil, jen mám dojem, že víko drží na 4 šroubcích a souvisí i s otvorem s mřížky. Jinak díky!!!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já osobně bych se do toho nepouštěla. Radila bych zanést přístroj do servisu. Nebo nemáte třeba ještě záruku???,pak do toho určitě nehrabejte.

Další odpovědi:

Bronzový

Nějaký obrázkový návod na otevření na internetu bude. U notebooků je to ale docela riskantní věc.

Myslíte, že by se větrák vypínal kvůli přehřátí? Spíše bych řekl, že se větrák vypne proto, že je teplota nízká a není potřeba v tu chvíli chladit. No a pak jak na počítači začnete dělat a větrák by se za normálních okolností rozjel a uchladil to, tak se asi nerozjede, jak by systém čekal a proto už to nestihne uchladit.

Já osobně bych do domácího čištění šel, doporučit laikovi to ale nemohu.

Bronzový

Já jsem si to vyčistila sama,není to nic složitýho.Hlavně si pamatujte při rozebírání dílku i šroubku kam je dáte zpět.Vysavač jsem nepoužila,protože to tak nevysaje.Použila jsem malý štěteček na malování a vše jsem pěčlivě vyčistila.Vše jsem zvládla na jedničku.Musím dodat že jsem technický tip.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.