Jak chtěli nekomunistické strany zabránit tomu, aby KSČ získala monopol moci?

ohybuji se v 2. pol. 20. stol.

Nejlepší odpověď
annas

Vyberte si informace o situaci, která nastala u nás v 50. letech 20. st.

Zdroj: http://www.ede­jiny.cz/obdobi-destalinizace-v-ceskoslovensku-1953-%E2%80%93-1960/

Další odpovědi
člověk

již jsem odpověděl v minulé otázce,po Jaltské konferenci a protože jsme byli poražený stát,každý věděl,že to jinak nejde
monopol nebyl myslitelný protože po protrpěném nadvládí německa,lidé byli rádi z vědomím,že nás komunistická strana postaví na nohy ekonomicky i lidsky,lidé na germány neměli za minulých padesát let dobré vzpomínky a o čistkách z třicátých let v SSSR nevěděli ČSSD a AGRÁRNÍ STRANA,jako menšina v parlamentě a ve vládě neměli šanci na nic
věděli to a proto hromadně odcháleli do zahraničí,
poté jek zahynul místopředseda ČSSD,podali demisi,protože čekali,že Beneš jim pomůže,a vyhlásí nové volby,ale KGB nic takového nemohlo přijat,tak to komunisté doplnili
jen ještě dodám,že v devadesátých letech u nás bylo sídlo KGB na prognostickém ustavu,ktarý byl řízen přímo Moskvou,no a v jedné kanceláři v té budově seděli nejaký Klaus,který se vrátil ze zahraničí a nějaký Zeman...........a to dva roky,na co se asi připravovali