•petr•

Jak cca dlouho vydrží baterie v tomto notebooku?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak cca dlouho vydrží na jedno nabití notebook s 2 článkovou baterií, s kapacitou 32Wh? Je to dostačující? Děkuji.
Jedná se o tento notebook – https://www.he­ureka.cz/note­booky/asus-r517sa-xo211t/specifikace/

Nejlepší odpověď
cochee

Odkaz máš nefunkční, nicméně jsem si notebook našel sám. Nevýkonný notebook s relativně úsporným procesorem, integrovanou grafikou a pomalým (a tedy relativně méně žeroucím) pevným diskem. Baterie tomu odpovídá, výrobce by byl blázen, kdyby do notesu v této cenové relaci cpal výkonnější aku. Nicméně výrobcem deklarovaných „až šest hodin“ to asi nedá ani náhodou, když to bude shoda náhod, tak do čtyř, spíš ale počítat polovinu, možná i jen hodinu. Přesněji ti to neodhadne nikdo, protože nikdo nevíme, co budeš s notebookem vyvádět.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Jak píše cochee, záleží na tom, jak budeš NB využívat a zatěžovat. Dle mé zkušenosti NB tohoto výrobce a této kategorie a využívaný běžně (texty, fotky, videa, e-maily, internet, ale ne na hraní her) s touto baterií (novou) vydrží v provozu max. přibližně 3 hodiny.