Džanička

Mám 5 měsíců nový notebook, jak dlouho vydrží baterie.

Ráno ho mám nabitý, vydrží asi 2 hodiny, tak když se ohlásí dám ho do zásuvky, a mám ho tam až do věčera. Pak když vypnu notebook tak ho ze zásuvky vypnu. Jenže jsem si všimla, že doma to dělají tak, že hned ráno jak zapnou notebook tak ho dají do zásuvky i když je nabitý. Pak se mi zdá ře ten počítač skoro nevydrží. Ze začátku vydržel jednou tolik, co jsem ho koupila.. Jak se to má dělat správně. Má se to zapnout do elektriky až se notebook vybije? A nebo to nemá vliv na výdrž baterie, pokud se zapne i když je nabitý.. Myslím si že si to notebook pamatuje jako videokamera, když se pořád nabíjí i když to není potřeba..

Nejlepší odpověď
led

Nová batéria sa musí najprv naformátovať. Viď návod. To znamená, pracovať na batériu do minima, potom nabiť a takto to 3×vybiť-nabiť.
Potom aspoň raz do mesiaca vybiť batériu.
Pozor s vybíjaním nie úplne. Ale ak máte dobre nastavený NB power tak pri 5% by to malo počítač vypnúť.
Doplňuji:
ge0rge,
ďakujem za opravu

Další odpovědi
anonym

Chybka, není to formátování ale „formování“ …

A na každý pád se u nových baterií Li-Pol už nemusí provádět. Paměťovým efektem trpěly pouze NiMH akumulátory. Vedle toho nové Li-Pol v noteboocích mají omezený počet nabíjecích cyklů (asi 1000) to vydrží tak na 3 roky a je konec.

nesnažte se notebook naschvál před nabíjením vybíjet to opravdu nemá význam. Pouze tím zkracujete životnost.

tom004

S tím formátováním to není tak horké.Nové typy dobíjecích aku-bloků nemají tzv. paměťový efekt(pokud nebyla bateie vybitá,při opětovném nabití se její kapacita snížila zhruba o tolik,kolik předtím v baterii zůstalo – velice jednoduše řečeno).Nové typy baterí tento efekt již nemají,to znamená,že je můžete opakovaně nabíjet,aniž by se snížila jejich kapacita.Baterie u notebooků vydrží provoz cca 2,5 – 4 hodiny bez síťového kabelu.Pokud připojíte kabel do sítě,baterie se nabije,ale není nutné síťový kabel odpojovat.V o­kamžiku,kdy je baterie nabitá dojde k vyrovnání potenciálu(je to jako když se ve spojených nádobách vyrovnají hladiny) a baterie nic ze sítě neodebírá.A jak dlouho baterie vydrží jako taková,to se dá těžko odhadnout.Měla by vydržet,alespoň po dobu záruky.

Myšák V.

Pokud máte možnost být na síti přes den,doporučuju baterii vyndavat.Z vlastní zkušenosti vím,že není dobré nechávat NT včetně baterie delší dobu v síti víc než je zdrávo.A taky záleží na tom jak máte nakonfigurovaný NT pro případ že používáte pouze baterky.

dudu

Ke kontrole nabití a stavu baterie používám program BatteryBar, nyní verze 3.4.4. Je dostupný zdarma a kdykoliv mohu kontrolovat tyto parametry: zbývá procent, kapacita baterie, nabíjecí výkon, zbývá času k nabití, výdrž na plnou baterii, zda je připojený adaptér jakož i opotřebení baterie. Noťas a baterii používám již dva roky, a prográmek nyní mj. hlásí, že baterie je nabitá na 98%, vydrží 2:19 min a opotřebení baterie je 0,0% z 34402 mWh.
Většinou mám Ntb. připojený k síti, ale bez problémů mohu díky Wifi také „poletovat“ po bydle. Dobití pak je otázka hodiny.