Zepple

Jak byste vysvětlili tento citát?

Abyste se stali tím, čím nejste,
musíte projít cestou, po níž nejdete.
A to, co nevíte, je jedinou věcí, kterou víte.
A to, co vlastníte, je tím, co nemáte.
A místo, na kterém jste, leží tam, kde nejste.
T. S. Eliot, East Coker, Čtyři kvarteta
Krásný citát :) Ale myslím, že mu tak úplně nerozumím… Co si o tom myslíte vy? Co tím chtěl Eliot říci?

Nejlepší odpověď
Mili @

Taky se mi sice ten citát plný protikladů líbí, a taky mu tak úplně nerozumím.....
asi pokud se chceme změnit, musíme zvolit jinou cestu, víme, že nic nevíme,
ale ten konec?????
asi má Hanulka pravdu.....

Další odpovědi
hanulka11

prostě musíme vše udělat jinak ,než chceme udělat

irij

Zkuste to všechno negovat, pak je to pochopitelnější.

Bumbes

Já to chápu asi v tom smyslu, že nikdy se nikomu nezavděčíš na 100% hlavně sobě ne.
A v povaze lidské je, vždy chtít to co nemáš, a nejvíce chtít to co má soused.
Krásný příklad snad poznal každý z nás, a to mini-závist v restauraci. Každý si většinou v duchu nadává, „proč jsem si neobjednal ten pokrm co má spolustolovník?“ a že „určitě má lepší chuť než to mé vlastní jídlo“…