rosinka

Jak byste léčili hemoroidy?

Není to můj problém, je to pro mého známého, nicméně, taky si myslíte, že vznikají hlavně z nedostatečné hygieny, a proto to je nemoc řidičů,apod.?
Doplňuji:
Přesněji to bylo myšleno, jak píšou někteří, že když je potřebná hygiena ztížená, ne že by ji někdo zanedbával.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na léčení ( pokud to krvácí) tak čípky na zastavení krvácení na př. SPOFAX a doplnit prášky DETRALEX. Detralex je vynikající a působí léčivě. Doporučuje se mít doma Detralex v zásobě a při prvních příznacích je začít brát. Zvýšená hygiena je samozřejmostí.
Doplňuji:
Mělo tam být, působí léčivě i na žilní řečište nohou.

Jinak mast čípky také nahradí. Čípky jsou ale účinnější , působí delší dobu a tam kde mají.

Další odpovědi
beer

Není to přímo nedostatek hygieny, nemoc přinášejí všechna sedavá zaměstnání. Jestliže však nemá možnost dle vlastní potřeby se v zaměstnání osprchovat, problém může být vzápětí.
Záleží také na jedinci, někdo tím trpí více, jiný ve stejné práci, za stejných podmínek vůbec. Kvalitní masti předepíše lékař, jsou i volně prodejné.

hanulka11

Hlavně vznikají ze sedavého zaměstnání ,ale trpí jimi i jiní lidé
dneska se prodávají čípky Faktu, masti – doporučí v lékárně , je dobrá kalciová mast- vyzkoušeno v rodině/.
Samozřejmě hygiena je nutná ,ale že by vznikaly z nedostatečné hygieny to myslím dnes ani nehrozí.A myslím, že není nutné připomínat denně si měnit prádlo.

Hemeroidy trpí i ženy.

www

Pokud už má takové povolání, je potřeba vzniku nemoci pokud možno předcházet. Bližší info o nemoci najdeš zde:

Zdroj: nemoci.doktor­ka.cz/hemoroi­dy/

tom004

Asi to nebude nedostatkem hygieny, a nejsou to zdaleka řidiči,kteří jimi trpí.
Vznik hemoroidů často souvisí s obtížnou defekací. Dieta bohatá na tuky, nízký příjem vlákniny i tekutin vede k zácpě a vzniku obtíží. Mezi vyvolávající faktory dále patří dědičná dispozice, sedavé zaměstnání, zácpa, těhotenství, rozšíření cévních spojení v oblasti vnitřní hemoroidální pleteně a další.

Zdroj: http://www.fak­tu.cz/faktu/he­meroidy-vznik.php

Pájo

Jen bych přeci jenom doplnil, že hemoroidy nejsou prvotně otázkou zhoršené hygieny. Nevznikají ze zhoršené hygieny, ale pokud už vzniknou, je nutné dbát na větší hygienu (ale nepřehánět to)

Hemoroidy způsobuje nejčastěji:

  • sedavé zaměstnání nebo specifický sport (jízda na kole)
  • vysoký krevní tlak, zácpy nebo průjmy (prostě, když se tlačí)
  • žilní onemocnění (např. křečové žíly)
  • nadměrně kořeněná jídla

Je třeba rozlišovat základní dva typy hemoroidů

  • vnější (na ně jsou vhodné masti)
  • vnitřní (na ně fungují čípky nebo masti mazané i dovnitř)

Vnitřní hemoroidy dělíme na 4. stádia.
Od druhého stádia výše, je dobré poradit se s lékařem. 4. stadium se řeší chirurgickým zákrokem.

Léčba po konzultaci lékařem:

  • podpůrná léčba (heřmánkováý čaj)
  • sedací koupele ve výluhu z ořešáku, dubové kůry
  • léky proti hemoroidům

tablety: Detralex tablety
čípky: Faktu rektální čípky (při krvácení), Dobexil H čípky, Procto-glyvenol čípky
masti: Faktu rektální mast (při krvácejících h.), Dobexil H rektální mast, Doxiproct rektální mast, Procto-glyvenol rektální krém

Zdroj FaF UK, praxe.
Doplňuji:
Když už je někdo na cestách (i chlap – řidič), může mít s sebou plastový box hygienických vlhčených ubrousků a občas se „omýt“.. pokud jsou podmínky na hygienu horší.

Sůwa

Problém u řidičů je hlavně z toho důvodu, že celý den sedí na neprodyšném sedadle a zadní část těla nevětrá. Měli by mít na sedadle pevnou podložku a hlavně nosit bavlněné prádlo a ne umělotiny. Mimo mastičky a čípků jak píše Hanulka, je důležité i omývání oblasti kolem konečníku studenou vodou, horších případech se doporučuje sedací lázeň z dubové kůry ( dá se koupit ).V neposlední řadě je nutno upravit i stravování, detaily se mi nechce popisovat, jen připomenu vynechat příliš kořeněná jídla. U žen se problémy s hemeroidy objevují hlavně po těžších porodech.

Jikra

Já to řešil tak jak píší ostatní různými koupelemi a mastičkami ale ve finále když to nepomohlo tak jsem podstoupil ambulantní chirurgický zákrok tzv.zaškrcení gumičkami a zatím svatý klid.A samozřejmě je třeba dodržovat osobní hygienu i když jsou profese kde to jde dost těžko ale při dobré vůli to jde.Hákoval jsem na hutích v horkém provozu tak vím vo co gou.

lexx

Velmi pomáhá mastička (i čípky) Faktu, výrobce Byk Gulden GmbH, Konstanz – SRN.
Dostupná u nás v lekárnách, bez receptu.
Také sedací lázeň z dubové kůry ale i velmi studená sprcha postiženého místa.

Dodos

Zálad je hygiena, pak můžu doporučit mast Aviril (hlouběji) a přímo na hemeroid mast se žindavou evropskou. Mazat aspoň 2× denně, spíš více a vydržet! Zlepšení po pár dnech. Používat do úplného odeznění. Osobně ověřeno. Při výskytu krve raději kontaktovat lékaře! Stud je normální. Novinkou jsou tablety a gel Hespidin od Walmarku, složení vypadá účinně.

Zdroj: www.hespidin.cz

Vlk-Gabriela

Jenom bych ještě napsala, že škodí i přílišné omývání kdy může dojít k odstranění přirozené fekální mikroflóry a následnému namnožení patogenních bakterií.

valemakareee

Krém na hemoroidy – https://hespac­.com/hemor.htm vždycky když se mi hemeroidy objeví, tak si je začnu mazat právě krémem a během chvilky je po svědění či pálení. samotný hemeroid zmizí během 2 týdnů.

Cizecek.M

Tak na to jsou účinné mastičky, ta léčba, když už jsou, je celkem účinná. Ale já bych se spíš věnovala prevenci jejich vzniku. Dubová kůra je perfektní. Třeba intimní hygiena od herbalon s dubovou kůrou je jako prevence perfektní.

SuzanKa

Je, to jsem ani nevěděla, ze na ty klouby je dobré granátové jablko. To jsem docela překvapená :)

Kikulinka85

Já jsem naštěstí zachytila všas. Ještě nebyly nějak extra problematický, takže nějaká operativní léčba ještě byla zbytečná. Hned jsem ale začala pít granátové jablko, to je na to nejlepší https://www.be­autybio.cz/pri­rodni-stavy/ekomedica-granatove-jablko-100-stava/. Je to přírodní řešení.

ezoterik

Doporučuji užívat denně dvě lžičky Psylia. Osvědčilo se mi to. Od doby co užívám denně Psylium, které nakoupíte v každé lékárně bez předpisu, nemám žádné problémy s hemeroidy. Dokonce mám vyzkoušené, že když si Psylium nevezmu, ozvou se hemeroidy. Jakmile si ho vezmu, hemeroidy okamžitě mizí a mám svatý klid. Užívám ho tak, že si ho vezmu hodinu před jídlem nebo po jídle. Vždy rozmíchám dvě lžičky Psylia v teplé vodě v hrnečku 0,3 litru, pořádně zamíchám a vypiji. Máte postaráno nejen o hemeroidy, ale i o dobrou střevní flóru. Je to naprosto vynikající prostředek. A cena je přijatelná. Za 500g zaplatíte cca 129 Kč. Vydrží vám to na celý měsíc. Předem říkám, že se ceny v lékárnách liší. Je proto dobré se trochu rozhlédnout po lékárnách a vybrat si tu správnou a seriózní.