Vlastik123

Kolik stojí bypass? Můj bratr zemřel, protože ho neměl, tak by mě zajímalo, jestli se dalo jeho úmrtí zabránit.

Dobrý den, můj bratr nedávno zemřel, právě proto, že ho neměl, zajímalo by mě, kolik to stojí, jestli se dalo jeho úmrtí zabránit, děkuji.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Dobrý den,
jeliož nevíme na co váš bratr před nedávnem zemřel, nemůžeme adekvátně odpovědět.
Bypass je laicky řečeno taková odbočka, překlenutí, aby mohla krev proudit od někud někam, přestože je místo ucpané. Taková objížďka pro krev, aby se do toho místa dostala.
Pokud váš bratr zemřel např. na zápal plic, přestože by měl bypass (bajpás), tak by mu to nepomohlo.
Bypass je plně hrazen pojišťovnou.

Další odpovědi
STUDENTKAEVA

Neznám částku, kterou bypass stojí, ale v mém okolí také zemřel nedávno jeden muž. Zákrok odmítal. Nikdy nikoho lékař nepřesvědčí. Nemyslím si, že to byla otázka peněz. Nemyslím, že jde o nějak extra drahý zákrok a pokud vím, když je třeba lékaři jej běžně provádí. Bratra je mi líto, ale v nyní bych neřešila, kolik by stála operace, která ani nevíme zda byla třeba a zda by ji váš bratr chtěl podstoupit..