ivosek2

Jak by to tu vypadalo kdyby tu byl socialismus?

Nejlepší odpověď
Hlada

Pro připomenutí mladším, kteří divy socialismu nezažili:
Každý měl práci.
I když každý měl práci, nikdo nic nedělal.
I když nikdo nic nedělal, plán se plnil na 100%.
I když se plán plnil na 100%, nikde nic nebylo.
I když nikde nic nebylo, každý měl všechno.
I když každý měl všechno, všichni kradli.
I když všichni kradli, nikde nic nechybělo.

Další odpovědi
setapouch

Napred si zjisti, co je socialismus, jak se deli. Pak se zeptej na konkretni.

anonym

Jak píše – Jugar – možná stejně možná lépe.Protože už i komunisti přišli na to, že je potřeba služby občanům (kadeřnictví, restaurace, opravy čehokoli atd.) dát do soukromého vlastnictví, takže by se rozeběhly tyto služby a možná i menší soukromé podniky.ALE NIKDY BY SE NEZPRIVATIZOVALY VELKÉ PODNIKY, které vyráběly různé věci a zaměstnávaly tisíce lidí.
Dále by tady nebyli bezdomovci, žebráci a lidi vydírané exekutorskými úřady (protože za komunistů tyto úřady nebyly potřeba), každý měl práci a případné půjčky mohl pravidelně splácet (a lidi by si bezhlavě nepůjčovali na zbytečné věci).
Určitě by tady nebyli milionáři a lidi, kteří dopomohli milionářům k jejich milionům otrockou prací a nyní žijící na pokraji chudoby.
Víš, komunisti nám lhali v hodně vecech, ale v líčení kapitalismu nelhali…vykořis­ťování člověka člověkem, bezdomovci, žebráci, s ohnutým hřbetem žádat o práci a nesmět v zaměstnání chtít po zaměstnavateli to co bylo za socialismu normální…teplá voda, teplo na dílnách, brát peníze za práci přesčas a HLAVNĚ brát peníze za odvedenou práci a ne jako dnes, kdy půl roku nedostaneš výplatu a ještě se o i musíš soudit (po celou dobu socialismu nevím o jediném případu, kdo nedostal výplatu a žaloval o ni zaměstnavatele).

MK44

Co myslíte slovem socialismus, pane kolego? Socialismus je společensko-politické hnutí nebo směr, který vznikl v devatenáctém století a vyvíjí se dodnes bez ohledu na to, že si to slovo některé diktátorské režimy daly do názvů států. A ten směr je vedle jiných v Evropě pořád.

Vy asi myslíte poměry před rokem 1989, systém jedné strany se státním „náboženstvím“ zvaným marxismus-leninismus. To je taková otázka „co by bylo, kdyby bylo“. Ale budiž. Buď by komunisti přistoupili na nějaké hospodářské reformy a pak by tu bylo něco jako je teď v Číně s tím rozdílem, že Češi nejsou takové pilné včeličky jako Číňani. Nebo by reformy nebyly a pak bychom teď mohli být na úrovni tak asi Balkánu a směřovaly bychom někam do Severní Koreje. Nejspíš něco mezi. Ale nepředpokládal bych, že byste se mohl v takových poměrech na Internetu zeptat na to, jak by to tu vypadalo, kdyby tu nebyl socialismus …

anonym

Bezhlavá otázka bezhlavého jezdce.!
Jako před rokem 1989