FlAsh_7

Jak by si měl student spravovat peníze?

Jak by si měl student spravovat peníze? Já si je dělím takhle: 1. úspory (můžu si do nich sáhnout), 2. krizové peníze (nesahám na ně a jsou pro případ nouze) a 3. peníze na „rychlou útratu“ (žvýkačky aj.) Dělám to podle vás dobře? Jak byste to dělali vy?

Nejlepší odpověď
Edison

Asi máš dost peněz, když si to můžeš takhle rozložit. Postrádám tam možnost pružně pohybovat potřebami. Jestli na to nejdeš příliš vědecky, ale bez nějakých korekcí dle aktuálních vnějších podmínek. Jestli máš dost peněz, tak bych přidal kategorii investic, spoření, nebo tak něco.

Další odpovědi
da ny

Mnoho studentů má jiné „starosti“ a nemají z čeho šetřit. Ti, kteří mohou, si ke studiu přivydělávají.
Na ZŠ a SŠ jsou žáci. Student je až na VŠ.
„Své“ peníze, které nejčastěji obdrží od rodičů, musí především investovat do bydlení (pokud nestuduje v místě bydliště a je u rodičů), stravy, poplatky spojené s MHD, školou. Nákup skript, knih. Musí pořizovat oblečení, obutí, drogerii, jistě i dárky pro své blízké apod.
Věř, že někteří studenti jsou rádi, když si odloží peníze na cestu domů (vlak, bus) a nemají ani na ty žvýkačky. Jiní jezdí třeba autem…

Vypadá to, že máš dostatek finančních prostředků, děláš to asi celkem rozumně.

Lgee

Co hulíš

mosoj

Rozumně a zodpovědně. Ze svého příjmu by měl uradit náklady na živobytí a studium. Prostě to co musí zaplatit. Pokud mu něco zbyde spoří. Na co tyto peníze použije, je jeho věc. Je ale nutné používat to co má v hlavě! Když na to přijde žvýkačku ke svému životu nepotřebuje.