TEREZA.B

Jak by se choval mravenec, kdyby přišel z nějakého důvodu o mraveniště?

Nejlepší odpověď
beer

Vyjma královny,
která by začala stavět nové mraveniště, by samotný jedinec zahynul. Mravenci jsou sociální hmyz a bez své kolonie hynou.
Studium
Potvrzení zde:
http://antz.web­garden.cz/rubri­ky/mravenci/so­cialni-chovani

Další odpovědi
bolak

Ferda se ztratí z domovského mraveniště. Osudně si znepřátelí nesympatického domácího pána Ej. Hlemýždě. Postaví si domek a prožije krátký románek s rozmarnou Beruškou. Ta nerozumí žertu, v důsledku toho se Ferda ocitne ve vězení a je odsouzen k pětadvaceti ranám na zadeček. V poslední chvíli jej přátelé zachrání a umožní mu odletět na vzducholodi vyrobené mistrem pavoučkem. V této knize se poprvé objevuje brouk Pytlík a také známé heslo „Práce všeho druhu“.

viz Ondřej Sekora – Ferda Mravenec (1936)
Doplňuji:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fer­da_Mravenec

Drap

Začal by stavět nové

briketka10

taky tleskám moc hezký ;)
škoda, že otázka byla
uzavřená moc brzo :(

Damiana

bolak: Tleskám!:-D

bolak

příště musíš tleskat potichu :)

Lucijej

jé, von tě někdo smazal.....

Lucijej

Bolaku, váženě myslíš, je ta tvoje odpověď patří k této otázce?? :o)

bolak

:D joooo

Otázka zněla, jak by se choval mravenec kdyby přišel o mraveniště, chtěl jsem podotknout, že podobný případ už byl zaznemanán :))

Lucijej

Oká, takže až mi Pučmeloun sežere soudek s medem, tak si dojdu k tobě pro radu ;o)