Bezdekaj

Jak by člověk vnímal okolní svět, pokud by světlo bylo pomalejší například než zvuk?

Jak bych třeba vnímal například člověka který projde kolem mě, kdyby světlo mělo rychlost 5m/s ?
Doplňuji:
nebo spíš jak by se vnímal okolní svět kdyby rychlost světla byla stejná jako je třeba rychlost chůze ?

Nejlepší odpověď
led

Zmenila by sa hierarchia zmyslov.
Uši, hlavný zmyslový orgán, by sme mali pohyblivé ako zvieratá, oči by zjavne boli vysunuté možno na stopkách, aby videli 360°, prípadne hlava na krku by bola schopná sa otáčať ako u vtákov.
Boli by sme nádherní :) Skúste si skombinovať hlavné zmyslové orgány zvierat, rýb, vtákov a ľudí, prípadne pozrite si v sci-fi nejakú predstavu mimozemšťana.

Další odpovědi
Deli

Podle mne by to bylo děsivé. Napřed bychom slyšeli, co spadlo – a pak to teprve viděli. Slyšeli bychom výkřik – a pak teprve viděli, co se stalo. Slyšeli bychom ránu, pak teprve viděli, co ji způsobilo. Slyšeli bychom hrom a třásli se strachy, kam blesk uhodil.

terinka123

Spatne :D