Avatar uživatele
RQLM

Jak bojujete proti tekoucí rýmě?

Každou chvíli si musím utírat nos, protože mi z něj teče rýma. Taková ta průhledná řídká … znáte to :) Od neustálého utírání a smrkání už mám odřený nos a od té rýmy mě to pálí. Nos si namažu krémem, o to nejde, ale jak se rychle a účinně zbavit té tekoucí rýmy? Díky za nápady!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, iceT, tom004, Lenjička před 4709 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Berušinka

Já když mám rýmu, tak se snažím hodně inhalovat .. lavor, horká voda, moje hlava a pak ručník =D … ale mně to pomáhá na tu hlenovitou rýmu, nevím jestli to na tu tekoucí zabere … můžou se koupit do tý vody snad i takové olejíčky (přísady) – třeba citron, máta apod…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Svař vodu se solí,nebo hešmánek.Hlavu nad hrnec,zakrýt se ručníkem a inhalovat,samoz­řejmě nosem,co nejdéle.Potom je dobré ovázat hlavu suchým ručníkem,aby byla v teple.Rýma vyteče a je. U mně tento způsob vždy zabere.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Nebo ukrojit dva kusy cibule a strčit je do nosních dírek. Cca po čtvrthodině se spustí šílenej příval smrkání a pak by se to mělo hodně zmírnit… na mě to úplně nefunguje, ale spousta lidí říká, že jim to pomáhá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Právě to užívám uvařil jsem čaj dal do půlitru dva citrony rum a dva aspiríny.Snažím se to pod peřinou vyležet od kašle mi bolí i břicho. Mimo rýmy mám trochu chcené prudušky.
Doplňuji:
nachlazené průdušky.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Nesmrkat. A smrkat az skutecne tece. A casto mazat jelenim lojem. S tim asi zadne zazraky se delat nedaji, ryma je previt. Mozna jsou na to nejake kapky, nevim, ja je pouzivat nemuzu, me se po nich jeste navic pokazdy spusti krev z nosa ^^;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Mně zabírá nejlíp Acylpyrin. A kapky do nosu. Já používám Olynth. Ale jinak, když já mám takovouhle rýmu, tak lehnu, protože mi kromě rýmy z nosu strašně slzí oči a prakticky nevidím. A pak mám kromě nosu odřený i oči. Musím lehnout, zatáhnout závěsy a nejlíp spát…

Jo a na odřený nos používám Framykoin, ale ten je teď už na předpis…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Mě na rýmu pomáhá nosní sprej a na odřený, zarudlý nos je v lékárně mastička Borozan.Sice stojí kolem 120 Kč, ale na červený nos zabírá božsky, stačí na noc namazat na podrážděná místa a do rána to zmizí. A další večer zase, pokud zase bude od smrkání podřený čumáček.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NEnym

Když nastydnu a mám tu 1.fázi, že permanentně téměř teče z nosu (až utíráním rudne okolí nosu), tak si udělám z kapesníku smotek a ten strčím do nosní dírky a zbytek suchého kapesníku přes rameno, aby furt nevypadával z nosu. Ono se to samo vsakuje, a vsakuje, a okolí nosu netrpí…

Za 15 min. vyměním kapesník a opakuji totéž. Pak je jen otázkou času, kdy se to „unaví“ (v kombinaci s paralenem obvykle do 2 hodin… )

Chce se mi říct: „Vono se to vsákne“…

Uznávám – pohled na mne asi není nic moc (alespoň to říká rodina), ale já na sebe nevidím a kolem zrcadla raději nechodím…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Homeopatikum Corysalia – http://www.zbo­zi.cz/?forceS­creen=products&r=hin­t&q=coryzalia
Mají ve všech lékárnách a nestojí moc.
Cucám 2 tablety každé 2 hod, postupně jak rýma mizí, ubírám.
Zabírá báječně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
novinář

kapkami, kapesníkem a hlavně snažit se dýchat …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

cesnek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
simonka

Mě to trápí již tři týdny, pár dnů nic a pak zase opět se mi to vrátí. Dneska jsem se naštvala a šla na ORL lékařka, taková hodná paní mi vrazila do nosu kleštičky (nebolelo to a není nepříjemné)a říkala, že mám oteklou sliznici a prý jsem tento týden už asi 50tá. Napsala mi kapky Avamys využívat celý měsíc a mělo by to zabrat. Přestane se tvořit hlen a tím ta průhledná rýma, není to klasické nachlazení, ale alergická reakce......

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SimonS

Doporučuji mořkou vodu Stérimar ;) je obohacená o měd s antibakteriálním účinkem.

před 2201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

To je todle? http://www.ste­rimar.cz
to je nějaká lepší mořská voda?

před 2197 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SimonS

Ano je kvalitnější, navíc vydrží i několik let, není nutné do půl roku spotřebovat jako u jiných mořsk. vod.

před 2191 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Aha, tak to se zas asi vyplatí, díval jsem se totiž, že je za trošku vyšší cenu, tak mě to zajímalo. Tak já to zkusím koupit a uvidím. Díky!

před 2189 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SimonS

Ano právě, ale opravdu se to vyplatí. Tak uvidíš. Měj se a není zač.

před 2184 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Tak snad ano, už jsem ten Stérimar koupil a aplikuji, tak snad to brzy zabere. Už aby bylo léto, ty nachlazení jsou hrozná.

před 2174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Adriana123

Česnek. Cpěte ho do každého jídla, do kterého to jen půjde.

před 2580 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petruska48/

Mám to samé za sebou před30 lety.Zašel jsem na alergologii a je to alergie na neznámé pyly(Australie-Jižní Amerika)kde to kvete celoročně hlavně když je u nás zima.Užívám na to sprej Ventolin,tabl.Zodac a kapsle Euphyllin.Prvně ti pomůže alergolog a pak to může psát praktik.Přípravky mohou být zcela jiné,o tom rozhodne vyšetření.

před 2735 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví