RQLM

Jak bojujete proti tekoucí rýmě?

Každou chvíli si musím utírat nos, protože mi z něj teče rýma. Taková ta průhledná řídká … znáte to :) Od neustálého utírání a smrkání už mám odřený nos a od té rýmy mě to pálí. Nos si namažu krémem, o to nejde, ale jak se rychle a účinně zbavit té tekoucí rýmy? Díky za nápady!

Nejlepší odpověď
Berušinka

Já když mám rýmu, tak se snažím hodně inhalovat .. lavor, horká voda, moje hlava a pak ručník =D … ale mně to pomáhá na tu hlenovitou rýmu, nevím jestli to na tu tekoucí zabere … můžou se koupit do tý vody snad i takové olejíčky (přísady) – třeba citron, máta apod…

Další odpovědi
tom004

Svař vodu se solí,nebo hešmánek.Hlavu nad hrnec,zakrýt se ručníkem a inhalovat,samoz­řejmě nosem,co nejdéle.Potom je dobré ovázat hlavu suchým ručníkem,aby byla v teple.Rýma vyteče a je. U mně tento způsob vždy zabere.

Terryle

Nebo ukrojit dva kusy cibule a strčit je do nosních dírek. Cca po čtvrthodině se spustí šílenej příval smrkání a pak by se to mělo hodně zmírnit… na mě to úplně nefunguje, ale spousta lidí říká, že jim to pomáhá.

elektrikář

Právě to užívám uvařil jsem čaj dal do půlitru dva citrony rum a dva aspiríny.Snažím se to pod peřinou vyležet od kašle mi bolí i břicho. Mimo rýmy mám trochu chcené prudušky.
Doplňuji:
nachlazené průdušky.

chudst

Nesmrkat. A smrkat az skutecne tece. A casto mazat jelenim lojem. S tim asi zadne zazraky se delat nedaji, ryma je previt. Mozna jsou na to nejake kapky, nevim, ja je pouzivat nemuzu, me se po nich jeste navic pokazdy spusti krev z nosa ^^;

Salvaje

Mně zabírá nejlíp Acylpyrin. A kapky do nosu. Já používám Olynth. Ale jinak, když já mám takovouhle rýmu, tak lehnu, protože mi kromě rýmy z nosu strašně slzí oči a prakticky nevidím. A pak mám kromě nosu odřený i oči. Musím lehnout, zatáhnout závěsy a nejlíp spát…

Jo a na odřený nos používám Framykoin, ale ten je teď už na předpis…

iceT

Mě na rýmu pomáhá nosní sprej a na odřený, zarudlý nos je v lékárně mastička Borozan.Sice stojí kolem 120 Kč, ale na červený nos zabírá božsky, stačí na noc namazat na podrážděná místa a do rána to zmizí. A další večer zase, pokud zase bude od smrkání podřený čumáček.

NEnym

Když nastydnu a mám tu 1.fázi, že permanentně téměř teče z nosu (až utíráním rudne okolí nosu), tak si udělám z kapesníku smotek a ten strčím do nosní dírky a zbytek suchého kapesníku přes rameno, aby furt nevypadával z nosu. Ono se to samo vsakuje, a vsakuje, a okolí nosu netrpí…

Za 15 min. vyměním kapesník a opakuji totéž. Pak je jen otázkou času, kdy se to „unaví“ (v kombinaci s paralenem obvykle do 2 hodin… )

Chce se mi říct: „Vono se to vsákne“…

Uznávám – pohled na mne asi není nic moc (alespoň to říká rodina), ale já na sebe nevidím a kolem zrcadla raději nechodím…
😉

Deli

Homeopatikum Corysalia – http://www.zbo­zi.cz/?forceS­creen=products&r=hin­t&q=coryzalia
Mají ve všech lékárnách a nestojí moc.
Cucám 2 tablety každé 2 hod, postupně jak rýma mizí, ubírám.
Zabírá báječně.

novinář

kapkami, kapesníkem a hlavně snažit se dýchat …

gnosis

cesnek.

simonka

Mě to trápí již tři týdny, pár dnů nic a pak zase opět se mi to vrátí. Dneska jsem se naštvala a šla na ORL lékařka, taková hodná paní mi vrazila do nosu kleštičky (nebolelo to a není nepříjemné)a říkala, že mám oteklou sliznici a prý jsem tento týden už asi 50tá. Napsala mi kapky Avamys využívat celý měsíc a mělo by to zabrat. Přestane se tvořit hlen a tím ta průhledná rýma, není to klasické nachlazení, ale alergická reakce......

SimonS

Doporučuji mořkou vodu Stérimar ;) je obohacená o měd s antibakteriálním účinkem.

Bob2

To je todle? http://www.ste­rimar.cz
to je nějaká lepší mořská voda?

SimonS

Ano je kvalitnější, navíc vydrží i několik let, není nutné do půl roku spotřebovat jako u jiných mořsk. vod.

Bob2

Aha, tak to se zas asi vyplatí, díval jsem se totiž, že je za trošku vyšší cenu, tak mě to zajímalo. Tak já to zkusím koupit a uvidím. Díky!

SimonS

Ano právě, ale opravdu se to vyplatí. Tak uvidíš. Měj se a není zač.

Bob2

Tak snad ano, už jsem ten Stérimar koupil a aplikuji, tak snad to brzy zabere. Už aby bylo léto, ty nachlazení jsou hrozná.

Adriana123

Česnek. Cpěte ho do každého jídla, do kterého to jen půjde.

petruska48/

Mám to samé za sebou před30 lety.Zašel jsem na alergologii a je to alergie na neznámé pyly(Australie-Jižní Amerika)kde to kvete celoročně hlavně když je u nás zima.Užívám na to sprej Ventolin,tabl.Zodac a kapsle Euphyllin.Prvně ti pomůže alergolog a pak to může psát praktik.Přípravky mohou být zcela jiné,o tom rozhodne vyšetření.