Mr.Jan

Jak bezpečně vařit v papiňáku?

Nejlepší odpověď
Drap

Naplníš papiňák, zaleješ vodou, ne do plna. Zavřeš, dáš na plyn, či elektriku, popřípadě na obyčejný sporák a vaříš. Duležité je, aby ventil jen zapadal a nebyl nijak zalehlý. Vaří tímto způsobem tisíce hospodyněk každý den a žádná si na bezpečnost zatím nestěžovala.

Další odpovědi
paul1

Používáme 30 let bez problémů. Není dobré plnit víc jako 2/3 objemu, aby pří náhodném vykypění nedošlo k ucpání bezpečnostního ventilku.

aliendrone

Udržuj čisté výfukové (upouštěcí) otvory/cesty, případně i pružinový mechanismus tlak. ventilu (jestli máš tento typ) a nepoužívej neoriginální pojistkové planžety. Papiňák je speciálně konstruován s ohledem na míru tech. znalostí uživatele (obvykle ženy), tudíž je prakticky bezúdržbový a silně blbuvzdorný. Čas od času je potřeba měnit těsnění poklice (cca1× za 10 let – dle četnosti užití), to ale nemá vliv na bezpečnost, nýbrž jen na požadovanou funkci (nebude vařit při přetlaku v případě poškození). Výhodné je mytí myčkou, tableta skvěle „vyžere“ případná org. znečíštění. :)

Snad jen – vyvaruj se laciných papiňáků „Made in PRC“, rejže jsou schopné kvůli ceně pohnojit úpo všechno, jen aby se prodalo. Tam NIKDY nevíš. ;) :D :D

xiperio

Bezpečně?
Zapnout a zalézt do sklepa.

jozis

Zajímavá otázka