Lucyfer

Jak bezpečně poznám, co mám zálohované na google drive? Co mohu a nemohu smazat?

Já tomu pořád nějak nerozumím, neumím s tím. V mobilu mám aplikaci google fotky, ta už byla tuším předinstalovaná společně se samsung galerií, tam si chodím fotky prohlížet, upravovat, mazat… Když smažu appku Google fotky, přijdu o vše? Co je záholováno na google drive a co ne? Dá se to pak normálně stáhnout do mobilu? Musím se zbavit asi 10 GB na google drivu – zrušila jsem si předplatné (rozšíření místa), ale ve všem mám jen guláš/chaos.

Odpovědi
elkon

Tak si pořiď externí disk odpovídající velikosti, stáhni si vše rovnou na ten disk, nebo do počítače, prober co smažeš (smazat můžeš vše co nepotřebuješ) a ostatní pak na disk přetáhni, nebo nakopíruj. Můžeš si tam vytvořit samostatné složky, třeba fotky zvlášť, videa zvlášť, případně ještě rozdělit podle míst pořízení, nebo podle data a pod. Pokud to neumíš, tak se to nauč, vysvětlovat vše je náročné. Na to musíš přijít sama. Ale není to nic složitého, jen otázka cviku. Pokus omyl.

JK2021

Jak napsal Elkon, musíte si pomoci sama – zavést si vlastní logickou strukturu třídění a ukládání souborů… nejlépe si veškerá data stáhnout ze všech úložišť do počítače/na externí disk a pak třídit do složek a podsložek podle určitých kritérií. Pak cloudové úložiště vymazat (samozřejmě jen za předpokladu, že máte jistotu, že jste si vše důležité zálohovala) a znovu do něj nahrát jen to, co tam skutečně chcete/potřebu­jete mít.