Jak bere náš vztah?

Jsme spolu krátce, T. je velmi pohledný a žádaný muž, dost pracuje. S maminkou mě seznámil celkem brzy. Ale do minulého týdne jsem si nebyla jistá-jestli jsme partneři, nebo lepší přátelé. Vše jde strašně pomalinku a to mi nevadí. Jen mám někdy problém se v něm vyznat. Je hodný a pozorný, říká mi, že mě má rád, občas že mě zbožňuje, ale ty dvě slůvka-miluji tě nevyslovil. Zatím tedy. Nevím jestli je zamilovaný nebo ne. Pravdou je, že na návrh na společné bydlení odvětil: zlato to je krásný nápada, ale ještě je brzy..(což chápu) /// už mě s některými svými přáteli seznámil a chce mě seznámit se svým otcem. Dost flirtuje s jinými, je vtipálek, ale umí být i dost vážný a dospělý. Přede mnou měl vztah s o 8 let starší ženou, bohatou. Občas mi říká, že fňukám a jsem jak malá. Nemyslím si to, je mi 23 jemu 25 a člověk občas potřebuje i něhu a trochu se vybrečet. Nekupuje mi kytky, dárky... což nevadí.. ale už spolu moc nikam necodíme, myslím teď do společnosti. Můj pocit z něj je smíšený. Vím, že mě má rád, ale co když se nezamiluje? V sexu nám to klape, i když jsme jiné povahy-máme toho dost společného. Oslovuje mě hezky:beruško, kotatko... obcas pri milovani mi rekne lasko, milacku. Je to jen tou euforii sexu? a co znamená přesně: Já tě tolik zbožňuju beruško? Děkuji za Vaše názory.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nemá to budoucnost

Chybí mi "jiná odpověď", ale vzhledem k věku Tvému i jeho si myslím, že v dnešní době spíš nemá.
Láska není tím, co říká, ale co se děje. Můj manžel mi řekl, že mě miluje, až po řadě měsíců. V té době jsme spolu už bydleli a staral se o mne i mou první dceru. Tím to dokazoval víc, než slovy.
Jedna z mých minulých známostí končila každý telefonát slovy "miluji Tě" a když jsem neřekla "já Tebe taky", ptal se, zda už ho nemiluju! Hrůza byla, že jsme si volali i víc než 5x denně. Chtělo se mi pak z toho už blinkat.
Pokud Tě seznámil (-mí) s rodiči, vypadá to, že to myslí vážně. Tedy pokud jim nevodí každou známost po týdnu.
Nespěchej, nemáte kam, jste oba hodně mladí a mohli by jste pak litovat, že jste se uvázali k rodinnému krbu a domácnosti moc rychle a brzy.
Dej tomu čas, buď to se vztah upevní, nebo vyšumí.
Hlavně na něm "nevis" a nedělej žárlivé scény, když flirtuje s jinými, jde-li jen o slovíčka, tak proč ne, někteří muži to potřebují a ocení partnerku, které to nevadí. Žárlením a přivazováním jej k sobě jej leda odradíš. Ukaž trochu, že umíš být "nad věcí", že máš i jiné zájmy a přátele, bude se sám víc snažit být s Tebou.

Další odpovědi:

Bronzový

Nemá to budoucnost

Stříbrný

Má to budoucnost

Deli to popsala dobře. Kdyby to nemyslel vážně, nebude tě seznamovat se svými rodiči. Opakuj si 10x denně, že nejsi na něm závislá, že umíš žít i bez něho a bavit se se svými kamarády a kamarádkami ti přináší potěšení. Občas si s nimi vyraz ven, místo přemýšlení o tom, co ON si ASI myslí a co on právě dělá a proč ti nevolá atd.. Buď mu vzácná, někdy mu nevezmi telefon, nevezmi mu ho 3x a uvidíš, co budeš mít zameškaných hovorů a pak řekni třeba, že jsi usnula opředena vůní levandule ve vaně. Nebo že jsi byla u sousedky něco řešit. Nebo jsi musela jít ven s kamarádkou, která má problémy. Buď mu vzácná a nebuď na něm závislá! To je cesta do pekel a spěje k rozchodu z jeho strany. Nepitvej nic, ani jeho osobně, ono se to vystříbří, neboj, hlavně buď sebevědomě svá a neztrácej vedle něj svou osobnost jen proto, že se ti líbí a chceš s ním být. Taky si zaflirtuj s jinými muži, když on flirtuje, ukaž mu, že i jiní muži mají o tebe zájem. Takovýhleho chlapa chytneš jen, když budeš aspoň naoko naprosto na něm nezávislá. Když ti navrhne společný večer, odpověz, že je ti to moc líto, že bys s ním byla moc ráda, ale slíbila jsi kamarádce, že s ní budeš a někam půjdete do společnosti a opravdu se s kamarádkou sejdi, jděte na diskošku, ožel ten jeden večer nebo i dva i tři večery s ním a za chvíli ti sám navrhne společné bydlení, protože ON si nebude jistý TEBOU a bude si tě chtít ohlídat. Věř, že takhle muži fungují, jsou to lovci a chtějí lovit, když se kořist před nimi hned položí, přestane je zajímat

Zlatý

Má to budoucnost

Já jsem optimista, ale...:-)
Můžeš si rozdělit jeho klady a zápory. Záleží ale, které to pro tebe jsou:-) Někdo je ze seznámení s rodiči upřímně zděšen, jiný ho považuje za další krok ve vztahu atd. Jestli ale flirtuje s jinými ve tvé přítomnosti, je to od něj přinejmenším netaktní, jenomže - to, co může být pouze vtipná konverzace, třeba zase jen ty považuješ za divoké flirtování ...

Je složité takto diagnostikovat váš vztah jen podle jednoho (tvého) pohledu. Doporučuji ti hlavně s ním mluvit o všem, co si přeješ, o čem sníš a zajímat se také o to, co má na srdci on. Hovořit s partnerem o budoucnosti vztahu, plánovat, těšit se na něco, nacházet společné body vzpomínkami na minulost (dozvíte se o sobě ještě víc, hlavně, když vybalí něco z dětství:-)
Pamatuj ale na to, že žárlivost a podezřívavost je zabijákem každého vztahu a vede jen k tomu, že ten druhý z něj bude chtít co nejdříve pryč nebo, když už je podezříván - udělá to, co je mu nakládáno na záda...

To, že ti někdo řekne: miluji tě, neznamená, že se podle toho chová. Jsou lidé, kterým to padá z pusy každou chvíli; potom partnerku zmlátí do bezvědomí a pak jí ještě řeknou, že to bylo z lásky... To, že tě miluje poznáš spíš podle toho, jak se on k tobě chová, každý pro to má jiné slovo...
Trochu mi z tvého popisu přijde, že nějak tlačíš na pilu. Je hezké, že chceš vážný vztah, ale bacha, aby ti neutekl, protože - kdo by chtěl dobrovolně žít s diktátorem. A také se začít své partnerky nějakým způsobem bát. Ženské mají jednu dost děsnou vlastnost - chlapovi někdy (v zájmu "výchovy") tak zmasakrují jeho vlastní osobnost, že z vtipného a okouzlujícího společníka se stane závistivý a nerudný dědek. Přitom jsou samy proti sobě - vždyť toho protivného trotla pak mají samy doma! Nech muži prostor, fantazii a nech ho, aby po tobě neustále toužil a musel tě dobývat. Uvidíš, jak bude šťastný. A šťastný chlap tu, která to s ním umí přece "musí" milovat. No ne?:-))

Bronzový

Nemá to budoucnost

nic ti nekoupí,žít s tebou nechce,nikam s tebou nejde,jen s tebou spí.odpovez si sama.je tohle muz pro zivot?kdybych byla v uzkych,pomohl by mi?

Má to budoucnost

Doplňuji:
Buď svá a ukaž mu, že i ty máš své přátele a zájmy. Je totiž možné, že o tebe sice má zájem, ale jelikož vidí, jak moc ti na něm záleží a jak moc bys chtěla být s nim, tak si s tebou pohrává (mě se něco podobného taky už stalo). Možná bys mu mohla zkusit ukázat, že se svět netočí jenom kolem něj a vyrazit si s přáteli na párty (bez něj), odepsat až za pár hodin (pokud ti psal třeba sms), apod. Z vlastní zkušenosti vím, že zájem o člověka stoupá, pokud dotyčný/dotyčná projevuje jistou dávku tajemnosti a nepolapitelnosti. Neříkám, že se máš úplně na něj vykašlat, jen trochu zvolni a věnuj se i jiným věcem, než jen jemu. Určitě to prospěje tobě i jemu :-) Držím palce :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.