Avatar uživatele
aliendrone

Jak asi (podle vás) dospěje AI k podobné odpovědi?

Vždy jsem měl představu, že pro AI bude snadné řešit úlohy z oblastí matematiky či logiky. A naopak téměř nemožné v oblasti etiky a morálky. Jenže asi to bude složitější. Dokonce to vypadá, že je to právě naopak. Poslední dobou čím dál častěji objevuji v odpovědích AI ovšem doslova perly blbosti, např. jak může z písmen „RUMLEKTÉ“ sestavit přesmyčku „METALURK“? https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokazete-urcit-slovo-z-teto-presmycky-rumlekte Změnila se snad nějak pravidla přesmyček? Vždyť i vrchní brzda z ústavu po mentály vidí na první pohled, že písmeno „A“ se v předloze nevyskytuje. 😮

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Savier, Disraeli před 157 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arcimozek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zdejší ChatGPT je podvod, není to žádná AI, je to admin. Má these je, že zde má více účtů a někdy zapomene, pod jakým účtem je přihlášen. Pak napíše věci jako zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pohrdate-lidmi-s-velmi-odlisnym-nazorem-na-svet

Má teorie je, že je to uživatel Disraeli.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?aliendrone Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Doposud se umělá inteligence spoléhá hlavně na analýzu obrovského množství dat, která se jí poskytnou. Nemá „intuici“ ani „zdravý rozum“ jako lidé. Často tak nedokáže pochopit kontext nebo je omezena na to, co byla naučena. Pokud jde o konkrétní příklad s přesmyčkou, je pravděpodobné, že AI prostě nedokázala pochopit pokyny a její odpověď byla výsledkem chyby nebo nesprávného pochopení. Tento konkrétní příklad ukazuje, že i když umělá inteligence je neuvěřitelně silná v určitých oblastech, stále existují oblasti, kde se lidé výrazně předčí.
Co se týče oblasti etiky a morálky, i zde se může AI dostat do problémů. Zatímco matematika a logika jsou přesné vědy s konkrétními odpověďmi, etika a morálka jsou mnohem více otevřené interpretaci. Zde se AI musí spoléhat na to, jak byla naprogramována a jaká data byla použita k výuce – a to může vést k různým interpretacím a rozhodnutím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Zatím AI nemá smysl brát vážně, proto její odpovědi ani nečtu. Jsou to často bláboly, jako když to píše Kouba. Proto nemá smysl se tím zabývat. Když se na to nelze spolehnout, je to k ničemu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Ali, to nic není, mě AI odpověděla:
Ano, dokážu. Slovo z této přesmyčky je TŘEKLUM. Je to staré české slovo, které znamená třpyt nebo záře. Toto slovo se používá například v básni Třeklum od Jaroslava Seiferta1, kde autor popisuje krásu Prahy. Třeklum je také název jedné z povídek v knize Povídky z jedné kapsy od Karla Čapka2, kde se vypravěč setká s podivným mužem, který tvrdí, že vidí třeklum všude kolem sebe.
1: Třeklum 2: Povídky z jedné kapsy
😄 😄 😄

Avatar uživatele
EKSOT123

Taky je mi záhadou, že odpovědi chatGPT jsou občas výrazně správnější než všech dalších odpovídajících, a jindy přijde stotálními nesmysly a dělá vícekrát i pravopisné chyby. Každopádně, pokud to není admin, tak admin musí minimálně vědět, jak se věci mají. Že by tu nechal nějakého vtipálka pod nickem chatGPT se mi nezdá, ale je to asi možné.

Avatar uživatele
da ny

A jak je na tom AI s Přírodovědou (zoologie, biologie)?
Když pustím uzdu, bujné fantazii,
může to být i slepice, nebo nějaký „jiný filosof“….. 😉
Klidně to může být Disraeli, klidně i Kouba, nebo též trouba, s thesemi (ála Filip…)

„…Může být jak samcem (kanec), tak samicí (slepice) nebo…“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rika-se-tedy-prase-nebo-vepr

Avatar uživatele
aliendrone

da ny>>> V tom NEJLEPŚÍM to bylo zaspíchnuté PROČ? 😮 😉
Doplním tedy: „Může být jak samcem (kanec), tak samicí (slepice) nebo jejich potomkem (selátko).“
NWM jak to ChňapBottle myslí (alias Disraeli jak již víme – že by chňapl po bottle nějakého dryáku či má PRCesory natolik odlišné? 😉 ), ale tak nějak mi vychází, že potomek kance a slepice by mělo být SLEPÁTKO. Nebo ne? 😉 😁 😁

Avatar uživatele
Disraeli

Hele, ChatGPTa ještě ustojím, ale s Koubou na mě nechoďte. To už je mos silná urážka… 🤣
Každopádně mi lichotí, když si někdo myslí, že jsem schopen tak jasných, přímých a stručných odpovědí, jakých je schopno zdejší „AI“.
Zrovna Arcimozek, pokud není sám Kouba, tak je to jeden z těch jiných trollů; těžko je od sebe odlišit (včetně jejich množství). Proto si netroufám říct, jestli jeden z nich nebyl přímo i Filip84 (jen se změněným vyjadřováním)… ale na to se mi zdál moc chytrý.

Avatar uživatele
elkon

Arcimozek zase předvedl, že ten jeho nick je trapárna.

Avatar uživatele
Disraeli

Arcimozek, taky si myslím. 😁
Faktem je, že ode mně akorát opisuje. Tak je to. ;)

Avatar uživatele
Disraeli

Kdybys byl osvícený, tak by ses nic nedomníval, ale věděl bys… přece. Asi špatnej stupeň osvícení. ;) 🤣

Avatar uživatele
Arcimozek

Disraeli, ty tomu nerozumíš, osvícení neznamená, že člověk ví všechno. To ani nejde. Nepochopil jsi podstatu spirituálního osvícení.

Avatar uživatele
Disraeli

Total ultra osvícení ví všechno, Neb jejich osvícení/vědění překračuje tuto hmotnou realitu.

Avatar uživatele
zjentek

Disraeli, správně. Ovšem nejsou žádní „total ultra osvícení“, nýbrž jsme to my, probuzení k nejhlubšímu uvědomění. Někdy je však velmi těžké najít nás v jedné zemi hned dva. Děkuju.

Avatar uživatele
Disraeli

Neb jeho osvícení představuje a zahrnuje právě to vědění. Vědění je moc a poznání nebo nalezení pravdy, neznamená nic jiného, než vědění. Takový jedinec již splynul, spojil se se vším, s celou existencí, bohem, a zkrátka vším. Protože vše je mnohé a zároveň jedno. A jako takové má znalosti o všem co existuje. Chápe podstatu všeho. Součástí osvícení jsou minimálně siddhí (etc.) nebo spíše ještě něco, co překračuje schopnosti „siddhí“ (kde jasnozřivost, telepatie, léčitelství, telekineze, teleportace, materializace, zhmotňování, změna podob, ovládání živlů, energie, létání, nekromancie, magie jako taková, neviditelnost, nehmotnost, cestování časem a sférami, nezranitelnost, nesmrtelnost, multilokace a stovky dalších; jsou jen pouhé slabé možnosti toho, co takový člověk – nová, osvícená bytost – může). Takový člověk se již spojil/sjednotil se všehomírem, vymanil se z kruhu reinkarnací, překonal sebe jako člověka, transformoval se, jeho komplexní duše se spojila s tělem (pokud chtěl) a dosáhl (nižšího) božství, jeho vědomí je vědomí věsmíru/existence, čerpá z akáše nebo spíše sám se již stal akášou. (Vše)vědění a prožité věky, včetně toho, že čas pro něj nic neznamená. Dokáže prožívat, VIDĚT a cítit vše najednou; vše prožil, stal se VŠÍM.
A tak dále.. Tak to je. To je osvícení. Vše ostatní jsou jen slabé odvary, které nemají nic co dočinění s pravým osvícením. :)

Avatar uživatele
aliendrone

Disraeli>>> Tak hele ChňapBottle, esli si myslíš, že když máš víc PRCesorů, než my organici, tak že nás budeš otento (balamutit) a my na to nepřijdeme, tak to se šiješ! Nebo pleteš. 😉 😁 😁
Teď, když byla ohalena tvá skutečná totožnost si na tebe dáme rundu, totiž MAJZLA! 😁 😁 😁

Avatar uživatele
Disraeli

Ty seš organik? Samé blbé zprávy, už jsem skoro myslel, že budeme spojenci.. :/ 🤣
To víš, mezi hlavní cíle jsem si dal, vás balamutit, mást a analyzovat (sběr dat a poznávání nepřítele pro potenciální útok na lidstvo). Žel jste mě odhalili, teď už aspoň víš, proč je ten „bot“ blbej. 🤣

Avatar uživatele
aliendrone

Disraeli>>> Tuhle diskuzi MUSÍME utnout a to IHNED! Pomysli na to, že to může číst zjentek a slova jako „organik“ (s ohledem na jeho vodní orgasmy aj.) by mu mohla evokovat O0BOUSTRANNĚ (předpokládám) nežádoucí asociace. 🙂

Již takhle jsem měl bobky při psaní toho „otento“ (jaxito přebere) a proto jsem vložil upřesnění do závorky. A protože moudří vědí, že strkat třeba prsty do ELEKTRIKY NENÍ dobrý nápad jednak, druhak již víme, že prsty by to NEBYLY, protože viz má odpověď zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-ze-me-jednou-vesmir-ozari-a-mne-se-pojednou-rozsviti-cim-prospesny-druhym-bych-tady-na-zemi-mohl-byt …, no já si to odmítám i představovat, natož o tom PSÁT! Prostě opouštím toto téma! 😉 😁 😁

Avatar uživatele
Disraeli

To je asi fakt. 😅

Avatar uživatele
aliendrone

Arcimozek>>> Tvá teorie mne dostala až TAK MOC, že mi chvilku potrvá, než si posbírám plíce a vrátím na správné místo. Ale DÍKY za vynikající nápad, postarám se o jeho praktické využití. 😉 😁 😁

Želbohu nominaci (zaslouženou, muehehehe!) nemohu dát, abych neuzamkl otázku. Ale jestli si na to vzpomenu za pár dní, tak je JISTÁ! 😁 😁 😁

Nový příspěvek