najdem

Jak a čím odstranit litinovou korozi na litinovém oběžném kole čerpadla?

Odpovědi
orwell

Což takhle zkusit Colu? Já jsem používal odrezovač (tuším kyselina fosforečná) a drátěný kartáč. Možná by bylo vhodné opískovat to, je-li ta možnost.

elkon

Vyčistit drátěným kotoučem nebo kartáčem, pak ošetřit grafitem. Je to ale jen kosmetická záležitost, pokud je kolo ve vodě, stejně se to objeví časem znova.

dubraro

Jestli to nebude spíše kavitace než jen koroze. Nejlépe by bylo oběžné kolo vyměnit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.