..An_cuská-á--

jací ptáci žijí na severní polokouli??

Dobrý den já bych se ráda zeptala kteří ptáci žijící v chladnějších oblastech severní polokoule se podobají tučňákům ačkoli s nimi nejsou příbuzní??

Nejlepší odpověď
annas

Poznámka: V severních oblastech severní polokoule žádní tučňáci nežijí, ale najdeme zde ptáky s černobíle zbarveným tělem a vzpřímeným postojem. Patří do čeledi alkovitých, žijí především na severu Atlantského oceánu a na první pohled je možné si je splést s tučňáky. Z omylu by nás ovšem rychle vyvedl pohled na to, jak se tito ptáci vrhají z útesů a elegantně krouží nad hladinou oceánu. Za rybami se ale potápějí až do stometrové hloubky a pod vodou je pronásledují stejně obratně jako tučňáci. Alky, alkouni a alkounci se rozmnožují na skalních útesech a své jediné vejce kladou přímo na skálu. Vejce se neskutálí dolů díky tomu, že má kónický tvar a otáčí se kolem své špičky.
Mezi alky patří i ptáci menší než kachna, kteří chodí kolébavou chůzí a jsou nápadní pestře zbarveným zobákem. Ve svém fráčku pak vypadají dost legračně a mají i legrační jméno – papuchalkové. Žijí například v Grónsku, ve Skandinávii, na Islandu a na severu Kanady. Papuchalkové jsou věrní ptáci a celý život stráví s jediným partnerem.

Zdroj: http://galil1­.blog.cz/0812/tuc­naci

Další odpovědi
jančušulka

řekla bych že nejací dravci kteří loví tučnácky atd… třeba supi

temudzin

příbuzní nejsou. Například dravci jako orel,jestřáb, sovice. Rackové.