Já to opravdu nechápu, jak to je?

když si pořídím psa a vycvičím ho na svou obranu,někdo mě přepadne pes mě bude bránit tak souzená budu já?

Nejlepší odpověď
iceT

ale samozrejme,vy se prece podle nasich zakonu musite branit tak,aby se pokud mozno utocnikovi nic nestalo.pred par lety v km se nekdo pokusil vykrast nejakou prodejnu a majitel,ktery nad prodejnou bydlel,zlodeje zahnal strelbou,trefil se do nohy a take ho chteli soudit za neprimerenou obranu.sice soud vyhral,ale i tak,asi je lepsi v nasem state nechat se radeji zabit.

Další odpovědi
led

obrana má byť úmerná útoku, má byť zameraná na zabránenie, prípadne zneškodnenie útočníka.
Pes sa považuje za zbraň. To znamená, fikcia: zaútočím na vás holými rukami, psa nesmiete použiť – je to neprimeraná obrana, použitie zbrane.
Doplňuji:
použitie psa – môže brániť, nesmie ubížiť

zdeny

Já bych Vám mohl o našich zákonech povídat !!!!!!!!!!
Musíte ho asi požádat aby Vás jenom okradl , jenom trošku přizabil a pak mu poděkovat!!!

Kajra

pondělí- vy jste nějakej kousavej

DusanOrlik

Já si myslím že ne.Je to stejné jako člověk,který vám pomůže ho zastavit.

vecernice

Nepřiměřená obrana-to je zase jeden podle mě nesmysl.Nezbyde nic jinýho, než že příště budu kousat sama.No jo a jaká to bude pak obrana?

pondělí

PSA NA OBRANU,KDE TO ŽIJETE,
JEŠTĚ,ŽE NEJSTE OŘECH ALE PODZEMNICE OLEJNÁ,ALERGICKÁ…