mosoj

Index kvality obrazu u TV je co?

Je to technický parametr něčeho, nebo jenom prázdná slova pro podavače?

Odpovědi
Kepler

Nevím, jestli z toho budeš moudrý: http://zenezkus­te.xyz/dpb441m­yx

aliendrone

Dopiosud jsem to neznal, takže zvědavost mi nedala, abych nezkusil co na nás kšeftaři zase vymysleli za boudu. No, různé „indexy“ pro „srovnávání kvality obrazu“ jsou výmyslem výrobců, kteří tím dle jejich tvrzení chtějí „usnadnit zákazníkovi výběr“. Problém je v tom, že různí výrobci používají rozdílné metody výpočtu indexu (nepodařilo se mi dohledat PŘESNÉ údaje metodiky výpočtu), takže vyjma toho, že to zahrnuje počet pixelů a (někdy) jejich hustotu, svítivost a obnovovací frekvenci (někdy nativní, jindy dopočítavanou) a případné další technologie je můj závěr, že je to jde jen o blbinu, která v praxi není moc použitelná. A nebude, dokud se nějakým způsobem nezestandardní metodika. Zkrátka je to jako měřit délku ve stopách -. každý podle své vlastní. :(

Keplere, máš na čase si pořídit LEPŠÍ bezpečnostní řešení, protože odkazovat na záškodnickou stránku (ESET se mohl pohnojit sotva jsem klikl na výběr jazyka „český“) ;) :D :D

Dochy

Mohlo by to mít smysl, pokud by se výrobci/prodejci shodli na nějakém závazném předpisu jak to stanovit. Ale v současnosti to zas tak velký smysl nemá. Jedním z hlavních zahrnutých kritérií je tuším obnovovací frekvence a rozlišení obrazovky…

anonym

ve zkratce ? Je to zmatek, protože jinak si ten index definuje samsung, jinak ho definují jiní výrobci a přidávají si do něj vlastní aspekty kterými se proti konkurenci zvýhodňují.

Dlouhá verze ? je to snaha jediný číslem obsáhnout kvalitativní úroveň televizoru, což je dost obtížný úkol. Zvlášť když uvážíme co všechno dnes televizory s obrazem vyvádí a co umí. Už to není jen o tom jaký typ matice diod máte zda tn, va, ips či amoled, to byly časy kdy bylo srovnání tak jednoduché … dnes se vám do toho montuje frekvence panelu, schopnost dopočítávat snímky chybějící snímky na tuto frekvenci (a přitom zhodnotit jak kvalitní je algoritmus pro tento dopočet), schopnost vylepšít detaily ve zdroji s nízkým rozlišením pomocí A.I. upscaling, opravit zjevné mpeg artefakty způsobené příliš vysokou úrovní či opakovaným transkódováním pomocí ztrátové komprese, index se snaží rozsoudit televizory s amoled pixely či ips zvyšující kontrast metodami local dimming či dokonce micro dimming, filtr pro redukci šumu, bitovou barevnou hloubku umocněnou opět dynamikou podsvětlení HDR+ a nakonec je těch aspektů tolik, če to číslo neříká nic …nemá skoro žádnou vypovídací hodnotu, rozhodně se podle něj nedají objektivně porovnávat dva produkty různých výrobců. Jde o to že to nikdy nemůže být vzato důsledně, třeba jak byste chtěli v indexu porovnat dvě obrazovky které mají stejné rozlišení ale různé uspořádání pixelů, jedna to matice a druhá třeba do hexagonální mřížky. PQI se nakonec jen zneužívá marketingem a vypovídací hodnotu téměř nemá.

jáára

Asi možná úroveň černé. Já nevím. Zobrazit černou pěkně, je někdy problém.

Kepler

alien: a do pr…já nerad. Tak jako tak brzy opouštím Windows a půjdu do Xubuntu.