mim

Jaký je nejkvalitnější komprimační program pro audio a kde ho stáhnout .Děkuji Milan

Nejlepší odpověď
Adlim

Komprimační program s formátem 7-zip, který dosahuje velmi dobrých úspor místa na disku. Bez problémů dokáže nahradit WinZIP.
link:
http://www.zdar­ma.org/40-7-zip-win-zip/

pro převod do úspornějšího formátu lze použít:

Format Factory je kvalitní víceúčelový nástroj pro vzájemnou konverzi multimediálních souborů. Konvertovat je možné video a audio soubory i různé grafické formáty.
link:
http://www.slu­necnice.cz/sw/for­mat-factory/

Další odpovědi
anonym

Pro mp3 audio Je nejlepší enkodér s názvem LameMP3 ale důležitější než to Je vyhnout se v nastavení jakéhokoliv enkoderu tzv. konstantnímu datovému toku (alias CBR) , touto neefektivní metodou velmi výrazně snižujete kvalitu nahrávky hluboko pod úroveň kterou by při dané velikosti souboru mohla mít. Vždy preferuje v nastavení variabilní datové toky (VBR) nebo tzv. Quallity indexy

Zkratce CBR se v souvislosti s audiem vyhněte za každou cenu.
Stejně jako konverzi z jednoho ztrátového formátu do jiného nebo vícenásobnému ukládání do ztrátového formátu.

LameMp3 enkoder se obvykle nepouziva samostatně, pro ukládání nebo konverzi z jiného formátu jej obvykle využívají jiné aplikace, například → Audacity, nebo přehrávač/konvertor Foobar2000 … oba programy jsou na slunecnice.cz

Nic lepšího než Lame ale pro tvorbu mp3 neexistuje, takze pokud požadujete to nejlepší je tato volba jistá.

:.....

Pokud vyzadujete audio v perfektní kvalitě zjistěte si něco o bezeztrátovém formátu FLAC

mskom2

Pokud chceš převod audio na mp3 waw adt tak je dobrý program CDex je jednoduchý a zdarma
tady je odkaz:

http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/prevo­dy_formatu/cdex/?g[hledano]=cdex 1.70&g[oz]=1.51