dasman

Může hudba působit jako droga?

Měnit stav člověka? Může se na hudbě člověk stát závislý?

Nejlepší odpověď
briketka10

Neumím si bez hudby život představit.

Další odpovědi
led

Ano.
Ano. Ano.
Vo všetkých troch prípadoch.

Hovorí sa, že človek prepadol droge, ale hovorí sa aj: ten človek prepadol hudbe. Vo všetkom počuje tóny hudby, jej rytmus, melódiu. uteká k nej v ťažkých chvíľach, prežíva s ňou chvíle radosti i smútku, ale dokáže aj vyburcovať do nepríčetna, až dokáže stratiť akékoľvek zábrany. Hudba, rovnako ako melódia života nás sprevádza na každom kroku, len sa ju treba naučiť počúvať.

Kepler

Jako droga a být na ní závislý, to asi ne. Může ale být vynikajícím společníkem a člověka patřičně naladit a motivovat.

elkon

Hudba je průvodcem k řadě činností. Např. relaxační hudba i pomáhá.

Rokio

Nemůže, pouze v přeneseném významu. Droga je vždy látka/věc chemického původu.

Kelt

Hudba dokáže nabudit emoce, motivovat, nebo demotivovat k akci. Vojenské pochody a jiné. Například na některých koncertech se lidé dostali do stavu, že se vyslékli do naha a podobně Ale určitě ne jako droga. Po odeznění hudby dostáváme jiné informace. Horší je to při užívání léků a drog.

ivzez

Ano.

Rokio, působit jako droga může látka/věc, …, jež drogou nejsou.

briketka10

Rokio, Rokio nevím nevím – nepochopím nikdy ty odpovědi ani otázky..