bauerlukin

Huawei-je nevýhoda, když si ho koupím?

Dobrý den, chtěl bych vědět, když si koupím mobil od Huawei, jetli jsou tam nějaká omezení ze strany Googlu nebo jiných společností. Četl jsem ohledně tohoto skandálu pár věcí, ale nezajímám se o to. Jen jsem viděl ve zprávách něco o tom, že se Googlu chystá přitvrdit ohledně Huawei. No a protože vybírám nový telefon, tak se chci zeptat. Díky předem

Nejlepší odpověď
WTLS

Záleží o jaký typ modelu jde, jestli je smlouva dána na stálo, Google nemůže zatrhnout Huawei jeho aplikace a funkce.
Dokud nebude klid mezi USA a Čínou, nebude Google u dalších modelu Huawei uzavírat smlouvu

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely budou moci používat jen osekanou verzi operačního systému.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/mobil/tech-trendy/huawei-android-zakaz-google.A190519_230­008_mob_tech_jm

Další odpovědi
Kelt

Nevím, pro Huewei je výhoda, když někdo kupuje jejich výroby a je to nevýhodou pro ty ostatní, že ten zákazník nenakupuje u nich Ale jestli máš pochybnosti a jiný telefon , který je podobný, je za stejnou cenu, tak ho kup.

Drap

Proč by to měla být nevýhoda? Zřejmě jsi další, který se nechá strhnout bláboly v televizi a věří tomu.

anonym

Z čínských značek je už pár let výhodnější XIAOMI, huawei nemá tak dobrý poměr cena/výkon … navíc XIAOMI dodává i telefony s čistým androidem z řady ANDROID ONE, například Xiaomi Mi A3 … a tyhle android one telefony mají od googlu tu nejlepší možnou podporu, pokud jde o podporu patří tyto modely vlastně do stejné elitní skupiny jako Google Pixel.

anonym

Ahoj bauerlukin, ,,osekaný" Android se týká zatím pouze zařízení Mate 20 Pro, ale ten v Evropě stejně nekoupíš, i když je to špičkové zařízení, leda že by jsi jel do Madridu a tam v kamenném obchodě koupil. Ostatních zařízení se omezení netýká, poběží stále stejně a budou dostávat aktualizace, protože byly představeny ještě v době, kdy nebyla obchodní válka.