zjentek

Horymír slaví svátek jen každý čtvrtý rok. Pravda, nebo lež?

Pokud pravda, tož to se Horymírovi svátek příliš neohraje, si myslím. Letos však Horymír bude slavit. Musí se těšit velice. Co myslíte vy?

Odpovědi
marci1

Kdysi slavil Horymír svátek 28.2., takže i přesto, že slaví v současnosti svátek 29.2., tedy v přestupný rok, klidně si ho oslaví 28. Horymír lze vyložit jako „ten, kdo se snaží o mír s horníky“. 😄

da ny

ŽÁDNÉHO NEZNÁM. 😉
Teoreticky by měl slavit jen 29. 2. Každá 4. rok.
On si to každý Horymír , zařídí, jak chce 😉
Někteří lidé si kmeniny nijak nepřipomínají, neslaví.
Jiní neslaví ani narozeniny, nebo je cizí, na které jsou zváni.
Jiný kraj, jiný mrav.
U nás je to nejčastěji tak, že vše má na krku, právě oslavenec.
Jinde je samozřejmostí, že oslavenci, je oslava, někým zajištěna.
Pro Řeky (zejména na některých ostrovech) je oslava jmenin mnohem významnější, než narozeniny. Ty se jen tak přejdou.