Spiritus

Hnijící kaktus

Hnije mi kaktus odspodu,ztrazil živou zelenou barvu a i taková červená bambule nahoře je míň červená.Co s tím?Není ani přelitej…
Doplňuji:
děkuju za odpovědi,hodili by se i další tipy..moc nerada bych o něj přišla…

Nejlepší odpověď
atriplex

Vyhodit. Pokud si chcete hrát, tak postupujte takto:

  1. Vyjměte rostlinu ze substrátu
  2. Nožem odřežte všechno zhnilé až vám zůstane zdravá tkáň
  3. Řeznou plochu zasypte drceným dřevěným uhlím (dezinfekce)
  4. V suchu a pokojové teplotě nechte ležet asi dva týdny, aby rána pořádně zaschla

A teď:

  1. pokud by to bylo na jaře, zasadit a dál pěstovat
  2. v tuto roční dobu už nemá cenu kaktus sadit, nechte jej tedy bez substrátu uložený v suché studené místnosti s teplotou do max. +15 až do jara, pak zasaďte a uvidíte.

Obecně hniloba kaktusu vzniká přelitím. Zaléváme pořádně, ale málo kdy (až když substrát vyschne). Nejhorší je, když se zalévá jen pár kapek každou chvíli.

Další odpovědi
Gollumek.88

zkusit přesadit a sehnat na plíseň nějakej postřik, v hornbachu a podobných obchodech stopro něco budou mít.