hmotné zabezpečení

co mám dělat když už mi vypršela pětiměsíční lhůta sociálního zabezpečení po kterou mi úřad práce nenalezl nejenže neadekvátní nýbrž vůbec žádné zaměstnání a přitom už nemám nárok na podporu v nezaměstnanos­ti?Nic jsem nikomu neudělal vždy jsem státu daně platil a ted potřebuju pomoci já!!!!!!

Nejlepší odpověď
LuciJe

Pětiměsíční lhůta je pro podporu v nezaměstnanosti, po ní máš nárok na sociální podporu. Na úřadu práce Ti řeknou, zda o ni musíš požádat osobně nebo zda jim Tvá dokumentace bude zaslána elektronicky.

Další odpovědi
Lencis

Bez prostředků nezůstanete, ale žádná sláva to asi nebude. Máte nárok na dávky pomoci v hmotné nouzi. Informace a žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi se podávají na sociálních odborech pověřených obecních (městských) úřadů podle místa trvalého pobytu občana a musíte si o ně sám zažádat. Předem upozorňuji, že budete vypisovat formuláře, budete muset sdělit příjmy všech osob ve vaší domáctnosti atd… no není to příjemné, ale pokud není jiná možnost (a chápu, že se do takové situace člověk dostat může) budete to muset překousnout.

PS: A jen tak na okraj, ÚP nemá za povinnost vám najít práci. Dnes už je to spíše tak, že vám pomáhá překlenout dobu kdy si práci hledáte sám. Podává vám informace o nabídkách, může vám nabídnout různé rekvalifikace a kurzy… a po určitou dobu vám poskytuje i peníze – podporu v nezaměstanosti, tedy podrží po určitou dobu, kdy máte možnost bez starostí hledat práci sám.

Neříkám, že v téhle zemi vše funguje tak jak má, to zdaleka ne, ale buďme vděčni za to co máme !