arygnoc

Hledám něco o kolokánii (lilie etiopská). Na netu nic nemůžu najít.

Odkazuje mne to na Arbesovou Etiopskou lilii.

:(
Doplňuji:
Ne, co je kolokázie, vím (tropická rostlina, latinsky nazývaná Colocasia esculenta nahrazuje v tropech brambory a špenát. Říká se jí také taro, kulkas, ulaz. Je to áronovitá rostlina příbuzná známé květině kala nebo zmijovci. Pochází pravděpodobně z Barmy a Asamu. Pěstuje se v Číně, Ghaně, Japonsku, Nigérii, v Egyptě a jinde v Africe. Je to velice stará kulturní rostlina a pěstuje se i jako okrasná květina. Vytváří pod zemí hlavní, zpravidla kulovitou hlízu ne nepodobnou celeru s vedlejšími hlízkami, ze kterých se množí. Může vážit až 5 kg. Z hlavní hlízy vyrůstají velké srdčité listy podobné listům kaly. Také podobně kvete. Jedlé jsou hlízy a mladé listy. Dužnina hlízy může být žlutá, načervenalá nebo bílá.).
Našel jsem odkaz na lilii etiopskou s popiskem „kolokánie“. Nic víc. Proto sháním víc informací.

Odpovědi
hanulka11

neměla by to být kolokázie?

dědapetr

Tady jsem našel něco nevím jestli se ti bude z toho něco hodit. http://www.ntbg­.org/plants/plan­t_details.php?plan­tid=3155
http://danger­garden.blogspot­.com/2010/08/kids-are-looking-good.html

Lamm

Lilie pocházející z Etiopie neexistuje, alespoň ne jedna z těch doposud objevených. Lilie se objevují spíše na jiných kontinentech (Amerika, Asie). Někdy se tak ale říká tzv. pouštní růži (Adenium obesum), jinak také Impala-Lilie, která je domácí práve v Etiopii, Súdánu a vůbec východní Africe. Slovo Kolokánie slyším bohužel poprvé.

Zdroj: http://de.wiki­pedia.org/wiki/A­denium_obesum