Luuu

Hlavni pracovni pomer sjednan na dobu urcitou, v pripade meho ukonceni prac.pomeru, vypovedni lhuta plati?

Dvoumesicni vypovedni lhuta? Vim, ze plati v pripade hpp smluveneho na dobu nerucitou, plati vsak i na dobu urcitou? Pripadne co by se stalo, kdybych jim jeden den napsala, ze zitra proste neprijdu? Nejake pokuty? Diky
Doplňuji:
Dekuju Ivzez za vycerpavajici odpoved 🙂

Nejlepší odpověď
ivzez

Pro zaměstnavatele jste povinna pracovat po celou sjednanou dobu,
a to včetně posledního dne.

Chcete-li pracovní poměr ukončit dříve, můžete zaměstnavatele písemně požádat o rozvázání pracovního poměru dohodou (zaměstnavatel není povinen žádosti vyhovět) nebo dát výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou.

Přestanete-li chodit do práce, vyhodnotí zaměstnavatel Vaši nepřítomnost jako neomluvenou absenci, za každý den absence Vám strhne 1 až 3 (rozhodnutí je na něm) dny dovolené, náhradu mzdy za dovolenou Vám strhne z poslední výplaty, dopočte a strhne Vám zdravotní pojištění za dobu neplaceného volna a nakonec pravděpodobně pracovní poměr okamžitě zruší podle § 55.

To by znamenalo, že byste po dobu následujících 6 měsíců neměla nárok na podporu v nezaměstnanosti. Také byste obtížněji hledala nové zaměstnání.

Kromě toho by po Vás zaměstnavatel mohl vymáhat škodu, kterou byste mu svou nepřítomností způsobila.

(Snad jsem na nic nezapomněla.)
Doplňuji:
Není zač, budu ráda, jestli má odpověď pomůže.

Další odpovědi
anyone

Výpovědní lhůta slouží primárně k hledání nového místa v případě VÝPOVĚDI, což u doby určité odpadá, protože tam přece znáš termín ukončení už od prvopočátku a pracovní poměr končí termínem doby určité (tedy nekončí výpovědí, ale vypršením pracovní smlouvy. Ostatní platí dle ivzez.