ReHu

Kdy přesně se slaví Halloween?

Který den přesně se slaví tzv. Halloween? Kdy máme vyzdobit okno?

Nejlepší odpověď
Lencis

Halloween se slaví poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31.října a trvající do východu slunce 1.listopadu. Jedná se o noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživích je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce.

Halloween si v našich krajinách většinou spojujeme s Amerikou – U.S.A. Tento svátek je však spjat s tradicemi a zvyky starých Keltu. Známí spíše jako „Samhain“ a znamená to „Konec léta“. V Evropě se též slaví jako „Dušičky“. Tento výraz je u nás v České republice více zavedený.

Dušičky, tj. vzpomínka na všechny věrné zemřelé a slaví se 2.listopadu. Křesťané se však scházejí už v neděli před tímto svátkem aby si vzpomněli na své blízké zesnulé osoby. Zapalují svíce na hrobech, což je obdoba Halloweenské dýně se svící, a přináší květiny s věnci, kterými zdobí hroby.