kotě07

Hádanka o uhodnutí čísla, neznáte nějakou?

Dobrý večer máme do školy najít nějaké takové hádanky že někdo něco bude počítat a my pak musíme uhodnout číslo, které myslel na začátku, neznáte nějaké takové? Hledala bych na internetu ale nevím co zadat. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

1. hádanka "
Myslete si číslo. Odečtěte jednu.Výsledek vynásobte dvěma a pak přičtěte původně myšlené číslo. Povězte mi výsledek a já uhádnu myšlené číslo.

Jak ho uhodnete: přičtěte k výsledku dvě a součet vydělte třemi. Podíl je myšlené číslo.

2. hádanka:

Kolik je vám let ? Povězte mi kolik vyjde
jestliže od desetinásobku vašeho věku odečtete devítinásobek jakéhokoliv jednomístného čísla a výsledek mi řekněte.
Já vám řeknu kolik je vám let.
Lze dělat pro jakékoliv číslo . ale s tím věkem je to tak nějak zajímavější.

Jak to uhádnete? Od oznámeného čísla oddělte jednotky a sečtěte je se zbylým číslem. Výsledek je tajený věk.

Příklad.

Věk 17 let
desetinásobek věku je 170
devítinásobek libovolného ! jednomístného čísla 9 × 3 = 27

odečteme od 170, 170 – 27 = 143
odělíme jednotky a sečteme se zbytkem 3 + 14 = 17 !!!

Zkusíme pro jiný devítinásobek jednomístného čísla:
9 × 6 = 54
odečteme 170–54 = 116
oddělíme jednotky a sečteme 6 + 11 = 17 !!

3. hádanka.
Napište si skrytě libovolné trojmístné číslo, jehož krajní číslice nejsou stejné
(třeba 621) a utvořte další číslo z jeho tří číslic v obráceném pořadí (126). Odečtěte
menší z těchto dvou čísel od většího.
621–126=495.
Oznamte mi poslední číslici rozdílu a já vám řeknu celý výsledek rozdílu.
Jak to udělám ? Prostřední číslice bude vždy 9 a krajní číslice se navzájem doplňují do devíti. Na poslední číslici jsem se zeptal, prostřední je vždy 9 a první je 9–5=4.

atd, atd, atd ........

Další odpovědi
quentos

Všechny tyto hádanky začínají stejnou formulí: Zadejte do Googlu do uvozovek „myslím si číslo“, vyběhne 117000 odkazů a můžete vybírat

Larissa

http://mysli-si-cislo.r73.info/