Avatar uživatele
quentos

„Fyziky schválený mimozemský jev“?

Co chtěl tímto spojením básník říci? Snad si fyzici nemyslí, že nejprve musí něco „schválit“, aby to „oficiálně“ existovalo – obzvláště ve vesmíru? (Myslím si, že na to jim kálí kosmický pes…) Jeden takový jev se prý nazývá „savú“ – slyšel o něm někdy někdo něco?
Doplňuji:
Nuk nuk: pravda ;{)= ale „originál“ v němž jsem o něm četl, byl slovenský, v tu chvíli mě nenapadlo, že to mají pravděpodobně ze světa ;{D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? mistrcsa, kupkina, hambac, anonym před 5148 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Quentosi, ty – překadatel, a divíš se tomu? Já nad podobnými výlevy teda taky občas žasnu, ale obávám se, ež fyzikové nic „neschválili“, ale spíš „uznali“ nebo „přiznali“ existenci něčeho, takže to bude asi spíše „uznávaný“ nebo „přiznávaný jev“.

Výraz savú už jsem někde zaslechla, ale nevím o něm vůbec nic. Fyzika není můj obor.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

O tom „savú“ jsem v zivote neslysel,ale „fyziky schvaleny mimoz.jev“ je spis jev,ktery se nepodarilo zaznamenat,ale musi existovat dle jejich vypoctu-např.cerna +bila dira,atd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek